SIMPLE w Rzeczpospolitej o systemach ERP do wdrożenia i wymiany!

simple logo 2015Na łamach gazety Rzeczpospolitej Ekspert SIMPLE wypowiadał się o nasyceniu i potrzebach polskich przedsiębiorstw w zakresie zintegrowanych systemów zarządzania zasobami firmy (ERP).


System ERP spełnia ważną funkcję w biznesie i choć wydawać by się mogło, że jest to oprogramowanie standardowo używane, to prawda jest nieco inna. Z badania GUS „Społeczeństwo informacyjne w Polsce" wynika, że w 2015 r. jedynie co piąta firma korzystała z takiego systemu. Ponad połowa przedsiębiorstw zatrudniających 50-250 pracowników nie ma żadnego systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem.

Robert Miernik zauważa, iż duża część systemów, które spotykamy u klientów, była wdrażana na początku XXI w., więc są to systemy 15 a czasem nawet 20-letnie, które już dawno przestały nadążać za potrzebami klienta.

Stara technologia, braki funkcjonalne, często również brak możliwości rozwoju, rozbudowy systemu hamuje rozwój firmy. W ostatnich latach wraz z rozwojem technologii ERP przechodzą ewolucję. Jeszcze pięć lat temu systemy tej klasy rozwiązywały najczęściej najbardziej podstawowe problemy organizacji. Dziś ich główne funkcje przeniosły się w kierunku wyższych potrzeb zarządczych i mają one umożliwiać kompleksowe i szybkie analizy, dostęp do przekrojowych danych z całej organizacji, a nawet prognozowanie przyszłych zdarzeń.

Robert Miernik z SIMPLE S.A. doradza firmom, które stoją przed wyborem systemu ERP, aby brały pod uwagę również doświadczenie branżowe firmy wdrażającej. Dostawca musi charakteryzować się przede wszystkim doświadczeniem i kompetencjami w projektach zbliżonych do branży potencjalnego klienta, ale najważniejszym „zasobem" dostawców jest nie system, a konsultanci, kierownicy projektu, analitycy. To oni będą mieli decydujący wpływ na jakość wdrożonego rozwiązania i to, czy projekt będzie przebiegał prawidłowo.

Źródło: www.simple.com.pl

zamow prezentacje

 

newslettersimple
loading...