Kalkulacja kosztów leczenia okiem eksperta

simpleMarek Dynowski, Prezes Spółki z Grupy Kapitałowej SIMPLE na łamach magazynu Informatyka w Służbie Zdrowia omówił znaczenie systemów IT i obszary ich wykorzystania w szpitalach. W materiale Marek Dynowski zwrócił szczególną uwagę na narzędzie, które wspomaga budżetowanie, dostarcza analizy wykonanych kontraktów z płatnikiem oraz zawiera mechanizmy kalkulacji kosztów wykonywanych procedur.


  Reklama  
   
 
W chwili obecnej placówki medyczne wyposażone są w systemy medyczne klasy HIS oraz administracyjne klasy ERP. Każdy z tych systemów dostarcza danych, które z jednej strony dają obraz jednostki w zakresie działań medycznych (dokumentacja medyczna, rozliczenia z NFZ), a z drugiej narzędzie do zarządzania dokumentami zakupowymi, danymi kadrowymi itp.

Ważne w tym momencie staje się posiadanie narzędzia, które pokaże te dane w sposób skumulowany i pozwoli w jednym miejscu uzyskać kompleksową wiedzę na temat kierowanej jednostki.

W dobie planowanych inwestycji w IT dla jednostek ochrony zdrowia w związku z perspektywą finansowa 2014 – 2020 należy zwrócić uwagę na systemy, które nie tylko powiedzą ile procedur wykonuje szpital, ale również ile te procedury kosztują.

Źródło: www.simple.com.pl

zamow prezentacje

 

newslettersimple
loading...