ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Dostarczanie podpisanych elektronicznie formularzy podatkowych na portal eDeklaracje Ministerstwa Finansów jest wymogiem formalnym od ponad dwóch lat, jednak co roku wiele firm napotyka problemy związane z samodzielną konfiguracją i utrzymaniem środowiska służącego właściwemu przesyłaniu deklaracji oraz odbiorowi Urzędowego Potwierdzenia Odbioru.



Jarosław Sokalski – Ekspert SIMPLE oraz Product Manager obszaru Zarządzanie Personelem przygotował zestawienie kluczowych aspektów wpływających na bezpieczeństwo elektronicznego przesyłania formularzy podatkowych.

Przy zastosowaniu dedykowanych obszarów systemów klasy ERP bezpieczeństwo operacji zapewnia szyfrowany protokół transmisji, wymiana danych przez web service oraz oczywiście aktualny kwalifikowany certyfikat, służący do podpisywania komunikatów. Należy również pamiętać, że tego typu moduły umożliwiają przekazywanie danych z pominięciem składowania plików na dysku, co eliminuje możliwość ich przechwycenia i podejrzenia zawartości. Jednak co roku wiele firm, mimo wykorzystywania zintegrowanych systemów informatycznych, ma trudności z samodzielną konfiguracją i utrzymaniem środowiska. Z czego to wynika?

Różnorodność oprogramowania kryptograficznego

Bezpośredni wpływ na taką sytuację ma różnorodność dostępnych na rynku rozwiązań kryptograficznych i dedykowanego dla nich oprogramowania - bibliotek szyfrujących. Wiele z nich bywa instalowanych w złych środowiskach np. biblioteki 32-bitowe na systemach 64-bitowych. Zdarza się też niestety, że oprogramowanie nie ma dostępnej odpowiedniej dokumentacji czy wsparcia technicznego.

Aktualny certyfikat

Kolejnym problemem, z którym można się spotykać, są próby jednoczesnego używania wielu kart i zawartych na nich certyfikatów, często już nieaktywnych.

Właściwe ustawienia sieci

Przesyłanie danych na portal eDeklaracje wymaga dostępu do Internetu i wykorzystuje specyficzne ustawienia sieci. W tym przypadku często występuje blokowanie portów transmisji danych, nakładanych według wewnętrznych polityk bezpieczeństwa danej firmy.

Zmienność parametrów bramek MF

Warto także nadmienić, że średnio co rok dokonywane są zmiany w samym sposobie przyjmowania danych przez portal Ministerstwa Finansów. Zmieniane są formaty wysyłanych danych, a także fizyczne parametry bramek.

Oczywiście wszystkie te trudności można sprawnie zniwelować przy zastosowaniu odpowiedniego rozwiązania. Czasem wystarczającym wyjściem może okazać się aktualizacja systemu do najnowszej dostępnej wersji. W innych przypadkach oferujemy wsparcie w odpowiedniej konfiguracji. Nasz zespół na bieżąco śledzi również kierunki wszelkich prac legislacyjnych, wpływających na zmiany w oprogramowaniu i zasady jego działania, czego wynikiem są udostępniane Klientom odpowiednie aktualizacje. SIMPLE.ERP posiada również możliwość przełączenia w dowolnym momencie wysyłania danych ma testową bramkę eDeklaracji, co pozwala przeprowadzić testy w fizycznym środowisku i przekonać się o prawidłowości konfiguracji wszystkich mechanizmów.

W czym jeszcze możemy pomóc?

Wysyłanie danych na portal eDeklaracje nie jest jedyną funkcją przekazywania PITów, udostępnianą w ramach systemu SIMPLE.ERP. Możemy również dystrybuować je elektronicznie do pracowników, dzięki standardowej opcji wysłania e-mailem szyfrowanych formularzy PIT.

Kolejna możliwość to generowanie plików PDF i ich import do systemu dystrybucji dokumentów Klienta, np. wewnętrznych portali pracowniczych. Posiadamy też własne portale, w których pracownik może zalogować się i odbierać nie tylko PITy, ale również dokumenty typu RMUA, paski, kartoteka wynagrodzeń, może też przeglądać swoje dane kadrowe. Wdrożenie takich rozwiązań pozwala na sprawne i szybkie przekazywanie dokumentów pracownikowi oraz dzięki elektronicznym potwierdzeniom - kontrolę ich odbioru. Zyskujemy minimalizację wydruków papierowych i wysyłania ich jako korespondencji klasycznej.

Źródo: www.simple.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top