ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Przy przeliczaniu walutowych faktur zakupowych na PLN, jako moment powstania obowiązku podatkowego przyjmuje się datę wystawienia faktury. W związku z tym, właściwym kursem walutowym do takiego przeliczenia jest średni kurs Narodowego Banku Polskiego z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury. Ale czy artykuł 31a ustęp 2 Ustawy o VAT ma zastosowanie w przypadku importu usług?


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


W dzisiejszym materiale Marek Walentynowicz – Ekspert oraz Architekt Rozwiązań Biznesowych w SIMPLE S.A. przedstawi odstępstwo od wyżej wymienionej reguły.

W przypadku transakcji importu usług, musimy zaewidencjonować i przeliczyć transakcję walutową według właściwego kursu. SIMPLE.ERP umożliwia pełną obsługę transakcji walutowych, zarówno ewidencję jak i rozliczenie według wybranego kursu. Wszystkie transakcje walutowe ewidencjonowane są w walucie bazowej (obecnie PLN), jak i w walucie danej transakcji. System automatycznie wylicza różnice kursowe i dekretuje zgodnie z ustalonymi szablonami. Dla potrzeb rozliczenia transakcji walutowych możemy skonfigurować tabele kursowe oraz importować kursy walut.

Po uzyskaniu dostępu SIMPLE.ERP do kursu walut pozostaje problem wyboru kursu właściwego dla transakcji importu usług. W tym przypadku orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego uchylające odmienny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ostatecznie zdefiniowało zasadę wyboru kursu walutowego przy transakcji importu usług. W przypadku importu usług moment obowiązku podatkowego powstaje z dniem wykonania usługi, a nie w momencie wystawienia faktury przez dostawcę usługi. W związku z tym kursem właściwym dla transakcji importu usług jest kurs średni NBP danej waluty obcej z dnia poprzedzającego dzień wykonania usługi lub kurs z dnia poprzedzającego wpłatę zaliczki.

Wszystkich Klientów zainteresowanych konsultacjami, w zakresie obsługi transakcji walutowych przez SIMPLE.ERP, zachęcamy do kontaktu z naszymi Specjalistami oraz skorzystania z dedykowanych pakietów szkoleń w tym zakresie.

Źródło: www.simple.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top