ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zgodnie z nowelizacją ustawy począwszy od roku akademickiego 2018/2019 Uczelnie są zobligowane do obsługi prac dyplomowych w ramach Ogólnopolskiego Repozytorium Pisemnych Prac Dyplomowych z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego. Dodatkowo 31 grudnia upływa termin przekazania archiwalnych materiałów obronionych od 2009 roku. W praktyce wymusza to na Uczelniach konieczność zdeponowania każdej pracy dyplomowej wraz z wymaganym opisem w ramach udostępnionego systemu POLON.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Jak przygotować Uczelnie do wymogów ORPPD w wyznaczonym terminie i zautomatyzować proces przekazywania niezbędnych danych? O tym w dzisiejszym materiale Radosława Nankiewicza Eksperta Grupy Kapitałowej SIMPLE z dziedziny Zintegrowanych Systemów Informatycznych dla Szkół Wyższych.

W świetle nowych przepisów, po zdaniu egzaminu dyplomowego, Uczelnia ma obowiązek niezwłocznego przekazywania pisemnych prac dyplomowych wraz z wymaganym opisem do ogólnopolskiego repozytorium. Generuje to dodatkowy zakres prac, wynikający z konieczności obsługi aplikacji dostarczonej przez portal POLON. Jednocześnie w ramach ustawy stawiany jest kolejny wymóg wprowadzenia przez Rektorów do 31 grudnia 2018 roku prac obronionych w terminie 01.10.2009 - 30.09.2014. Zdeponowanie prac archiwalnych będzie wymagało zebrania i dodatkowego wprowadzenia zestawu danych przez portal.

Jak więc przygotować się do nowych przepisów i zdążyć z wprowadzeniem archiwalnych prac do końca roku?

Oczywiście najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla Uczelni jest wykorzystanie właściwego narzędzia, dostępnego z poziomu systemu dziakanatowego, umożliwiającego przeprowadzenie uproszczonej procedury wprowadzenia materiału pracy dyplomowej wraz z jej niezbędnym opisem. Na rynku dostępne są również bardziej rozbudowane systemy, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie pełnego procesu obsługi dyplomowania, włącznie z wewnętrznym repozytorium Uczelni, zapewniającym procedowanie pracy pomiędzy autorem, promotorem, recenzentem, a dziekanatem - przy możliwym udziale systemu antyplagiatowego. Obie ścieżki dają możliwość przygotowania materiałów pracy dyplomowej w zakresie niezbędnym do przekazania w ramach wymagań repozytorium. Dzięki czemu praca może zostać przesłana bezpośrednio po obronie z wykorzystaniem informatycznych narzędzi integrujących z systemem POLON.

A co z przeniesieniem prac archiwalnych? Nowoczesne systemy dziekanatowe umożliwiają również masowy eksport archiwalnych materiałów. Dzięki czemu przeniesienie materiałów prac dyplomowych wymaga wyłącznie ich przygotowania i zaczytania do systemu. W ciągu kilku minut system zaczyta wskazany materiał, zweryfikuje poprawność opisu i w formie masowej dokona eksportu do systemu POLON. Mechanizm zaczytania jest w pełni konfigurowalny i może być elastycznie dostosowany do wymagań środowiskowych Uczelni. Wymienione rozwiązanie może być oczywiście zastosowane do dowolnych dat obron, tym samym jeżeli istnieje konieczność przesłania masowo prac obronionych po roku 2014 również można skorzystać z przygotowanej funkcji.

Dodatkowo należy nadmienić, iż każda forma eksportu materiałów do ogólnopolskiego repozytorium pisemnych prac dyplomowych POLON udostępnia pełną prezentację (zbiorczą, jak też indywidualną) stanu dokumentów, dając użytkownikowi pełny wgląd w stan eksportu pracy.

Wszystkich Klientów, zainteresowanych systemami zapewniającymi spełnienie wymogów ORPPD, zachęcamy do kontaktu oraz rezerwowania terminów konsultacji z naszymi Specjalistami.

Autor: Radosław Nankiewicz Ekspert Grupy Kapitałowej SIMPLE z dziedziny Zintegrowanych Systemów Informatycznych dla Uczelni.

Źródło: www.simple.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top