ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

W działaniu każdej organizacji niezbędna jest bieżąca i skuteczna kontrola terminów płatności swoich należności. Każde opóźnienie może znacząco wpłynąć na płynność finansową oraz stałe zobowiązania spółki, a co za tym idzie jej wiarygodność. Oczywiście w przypadku występowania problemów z terminowością płatności naszych kontrahentów można wystosować notę odsetkową, ale należy przy tym pamiętać, że istnieje szereg wcześniejszych działań, które może wykonać spółka dla przyspieszenia i zautomatyzowania ściągania należności. Zwłaszcza, że opóźnienie w płatności może być tylko zaniedbaniem, a nie celowym działaniem.
 
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Jak zatem skrócić czas i poprawić skuteczność działań windykacyjnych? O tym w dzisiejszym materiale Eksperta SIMPLE oraz Product Managera obszaru Finanse-Księgowość – Waldemara Tatarewicza.

Skuteczne egzekwowanie należności to proces cykliczny i wieloetapowy, wymagający wykorzystania odpowiednich narzędzi informatycznych. Wspierają one nie tylko przebieg odzyskiwania wierzytelności oraz dochodzenia roszczeń, ale zapewniają również wcześniejsze reagowanie, np. dzięki funkcji monitów. Dodatkowo umożliwiają bieżącą kontrolę spływu płatności i minimalizują ryzyko ich opóźnień. Co w efekcie przekłada się na znacznie efektywniejszą pracę windykatorów.

Czy skuteczna windykacja wymaga odrębnych systemów?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań przeznaczonych ściśle do windykacji, jednak jeśli w naszej organizacji funkcjonuje już zintegrowany system finansowo-księgowy ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z utrzymywaniem kilku rozwiązań oraz duplikowania danych jest całkowicie zbędne.

Nowoczesne systemy klasy ERP wyposażone są w dedykowane moduły Windykacji, dzięki któremu możemy w łatwy sposób cały proces ściągania należności dostosować do wewnętrznych procedur, obowiązujących w firmie. System zapewnia zdefiniowanie etapów, jakie powinny być wykonane w określonym czasie procesu windykacyjnego, np. kontakt telefoniczny, monit, wezwanie do zapłaty, czy przekazanie sprawy na drogę sądową, itp. Do każdej czynności można również przypisać szablon korespondencji. wszystko zgodne z ustalonym w organizacji standardem.

Moduł Windykacja to także sposób na zmniejszenie kosztów zarządzania zagrożonymi należnościami, dzięki centralizacji obsługi oraz wprowadzeniu spójnego i elastycznego sposobu ich kontrolowania. System zapewnia proste zarządzanie listą należności, dla których rozpoczęto proces windykacji. Do każdej należności podpięte są słownikowe czynności wraz z terminem planowanego wykonania i osobą za nie odpowiedzialną, opisem oraz załącznikami (wydruk wezwania do zapłaty, pismo od dłużnika, itp.). Przypisane czynności można ustawić również sekwencyjnie. Począwszy od daty uruchomienia zlecenia (często przed upłynięciem terminu płatności) można wprowadzić kolejne pozycje z podaniem liczby dni, po których nastąpi kolejny etap procesu windykacji. System zapewnia również obsługę komunikatów do osoby odpowiedzialnej za danego kontrahenta.

Dzięki modułowi Windykacja dysponujemy także centralnym rejestrem spraw. Lista zawiera wszystkie zaewidencjonowane w systemie zlecenia windykacyjne. Obsługa pozwala na filtrowanie i przeglądanie zleceń oraz zautomatyzowanie wykonywania poszczególnych akcji typu: Przygotuj wezwanie, Drukuj wezwanie oraz Wyślij wezwanie drogą mailową – również w formie masowej.

Dzięki bezpośredniemu powiązaniu z modułem finansowo-księgowym organizacja zachowuje spójność i aktualność danych kontrahenta, stały dostęp do pełnej historii działań windykacyjnych wobec wybranego dłużnika oraz stanu jego zaległości w poszczególnych etapach procesu. System umożliwia również raportowanie stanu windykacji w postaci wykresu obrazującego zależność między wartością zleceń a wartością odzyskaną w danym okresie.

Wszystkich Klientów zainteresowanych zmniejszeniem kosztów windykacji, dzięki wykorzystaniu narzędzi do skutecznego zarządzania zagrożonymi należnościami, zachęcamy do kontaktu oraz rezerwowania terminów konsultacji z naszymi Specjalistami.

Autor: Waldemar Tatarewicz, Product Manager obszaru Finanse-Księgowość w SIMPLE S.A.
Źródło: www.simple.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top