ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Jaka jest przyszłość systemów informatycznych w ochronie zdrowia, jak sprostać wymaganiom w zakresie dostępności do danych? Zapraszamy do materiału przygotowanego przez Marka Dynowskiego – Eksperta oraz Prezesa Zarządu Spółki Medinet Systemy Informatyczne z GRUPY KAPITAŁOWEJ SIMPLE.

 
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Według GUS w 2017 roku w Polsce aktywnych było niemal 53 miliony kart SIM. Spośród wszystkich telefonów 63% urządzeń na polskim rynku to smartfony, wykorzystywane w coraz mniejszym stopniu do nawiązywania połączń telefonicznych, a coraz częściej do kupowania i rozrywki, ale oczywiście również jako narzędzie pracy. Biorąc pod uwagę wpływ nowoczesnych technologii na rynek medyczny trzeba przyjąć, że aplikacje mobilne to na pewno jeden z głównych trendów na najbliższe lata i obszar, który zapewni szpitalom wzrost efektywności w wykonywaniu codziennej pracy.

Jednym z problemów współczesnego systemu ochrony zdrowia jest malejąca ilość specjalistów przy rosnącej liczbie osób, które wymagają opieki ze względu na starzejące się społeczeństwo. Dodatkowo dzięki coraz nowocześniejszym urządzeniom diagnostycznym i aparaturze medycznej, jeszcze więcej danych trafia do systemów i wymaga analizy. Informacje te są przetwarzane w systemach szpitalnych klasy HIS, RIS/PACS, LIS i udostępniane użytkownikom pracującym w poszczególnych jednostkach. Dostęp do danych wymaga jednak zalogowania się do systemu i wyszukania potrzebnych rekordów, co w efekcie oznacza, że kosztowny specjalista zajmuje się przeszukiwaniem informacji, zamiast wykorzystać swoją wiedzę w procesie leczenia i diagnozowania pacjentów.

Kluczem do zoptymalizowania tego procesu i ułatwienia

wykorzystywania dokumentacji gromadzonej w systemach szpitalnych jest wykorzystanie popularności urządzeń mobilnych i dedykowanych aplikacji, zapewniających szybki dostęp do potrzebnych danych. Ciągły rozwój tej technologii zapewnia coraz to więcej możliwości i usprawnień i to dla wielu grup odbiorców.

Na przykład aplikacja dedykowana lekarzowi może automatycznie poinformować go m.in o tym, że pacjent, który jest pod jego opieką, otrzymał wynik badania i wykraczają one poza dopuszczalną normę, co wiąże się z podjęciem przez niego dodatkowych działań. Aplikacja może przypomnieć również o konieczności uzupełnienia dokumentacji, czy wysłać ordynatorowi oddziału informacje o przyjęciu, czy wypisaniu do domu pacjentów. Również personel pielęgniarski może otrzymywać automatyczne informacje na urządzenia mobilne o tym, że lekarz zlecił wykonanie badań lub zaordynował leki, które należy w danym momencie podać pacjentom. Technologia daje możliwość, aby system szpitalny był proaktywny, a nie tylko służył jako baza danych.

Inną grupą użytkowników, którzy mogą odczuć wiele korzyści płynących z technologii mobilnych są pacjenci. Aplikacja pozwala na szybkie zarejestrowanie się do specjalisty, a także na uzyskanie informacji o wynikach badań bez konieczności wizyty w szpitalu, czy nawet bez konieczności wchodzenia i logowania się do dedykowanych stron portali szpitalnych. Dodatkowo pacjent otrzyma również przypomnienie o zbliżającym się terminie badania lub zaplanowanego przyjęcia do szpitala.

Aplikacja mobilna to narzędzie, które sprawdzi się również w obszarze zarządczym. Dzięki zasileniu danymi przetwarzanymi w dostępnym w szpitalu systemie medycznym i administracyjnym (ERP), stanowić będzie doskonałe rozwiązanie dla dyrektora, czy pozostałej kadry kierowniczej jednostki. Ekran telefonu ordynatora może wyświetlać dane o poziomie wykonania kontraktu z NFZ lub kosztach prowadzonego oddziału. Aplikacja na smartfonie dyrektora pozwoli na bieżąco analizować dane na temat funkcjonowania szpitala oraz prezentować wybrane wskaźniki ekonomiczne bez konieczności przeglądania rozbudowanych raportów.

Wszystkich klientów zainteresowanych zarówno kompleksowym oprogramowaniem dla szpitali, jak i wykorzystaniem technologii mobilnych zachęcamy do kontaktu i konsultacji z naszymi Specjalistami oraz do zobaczenia na żywo pełnych możliwości rozwiązań oferowanych przez Grupę SIMPLE.

Autor: Marek Dynowski, Prezes Zarządu Spółki Medinet Systemy Informatyczne z GRUPY KAPITAŁOWEJ SIMPLE
Źródło: www.simple.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top