ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym począwszy od roku akademickiego 2018/2019 Uczelnie będą zobligowane do weryfikacji pisemnych prac dyplomowych poprzez wykorzystanie Jednolitego Systemu Antyplagiatowego [JSA]. W praktyce wymusza to na Uczelniach konieczność sprawdzenia każdej pisemnej pracy dyplomowej (licencjackiej i magisterskiej) pod kątem ochrony praw autorskich. Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy, który tworzy JSA, deklaruje pełne produkcyjne uruchomienie systemu w styczniu 2019 r.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Jak przygotować Uczelnie do realizacji obowiązku sprawdzania prac w systemie JSA w wyznaczonym terminie i zautomatyzować proces przekazywania niezbędnych danych? O tym w dzisiejszym materiale Krzysztofa Króla - Eksperta Grupy Kapitałowej SIMPLE z dziedziny Zintegrowanych Systemów Informatycznych dla Uczelni.

W świetle nowych przepisów, przed przystąpieniem studenta do egzaminu dyplomowego, Uczelnia ma obowiązek weryfikacji pisemnych prac dyplomowych w systemach antyplagiatowych (może to uczynić np. pracownik Uczelni, bądź promotor). Wraz z momentem uruchomienia JSA używanie tego systemu stanie się obligatoryjne. Generuje to dodatkowy zakres prac, wynikający z konieczności obsługi aplikacji dostarczonej przez Ministerstwo. Sprawdzenie prac będzie wymagało zebrania i wprowadzenia zestawu danych przez portal.

Jak więc przygotować się do nowych przepisów i sprawdzać prace pod kątem ochrony praw autorskich?

Oczywiście najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem dla Uczelni jest wykorzystanie właściwego narzędzia, dostępnego z poziomu systemu dziekanatowego, umożliwiającego przeprowadzenie uproszczonej procedury wprowadzenia materiału pisemnej pracy dyplomowej do systemu antyplagiatowego wraz z towarzyszącymi jej niezbędnymi danymi.

Dzięki rozbudowaniu systemu dziekanatowego o obszar ORPPD, Uczelnia może z poziomu jednego systemu przeprowadzić pełen proces obsługi dyplomowania, począwszy od przekazania dokumentu przez studenta, ustalenie jej formy docelowej wraz z uwzględnieniem analizy za pomocą systemu antyplagiatowego, po przekazanie pełnej dokumentacji pracy dyplomowej do ORPPD. Wszystkie etapy obsługi procesu dyplomowania są realizowane na poziomie systemu dziekanatowego, a współpraca ze środowiskami zewnętrznymi (ORPPD, JSA) jest rozwiązana za pomocą wbudowanych funkcji integracyjnych. System umożliwia również szybką i sprawną komunikację pomiędzy studentami i pracownikami dydaktycznymi prowadzącymi promocję prac dyplomowych.

Dodatkowo należy nadmienić, iż wyeksportowanie dokumentów do Jednolitego Systemu Antyplagiatowego udostępnia pełną prezentację wyniku sprawdzenia prac dyplomowych, dając użytkownikowi pełny wgląd w szczegóły analizy. Najbardziej istotnym aspektem w ww. procesie będzie uzyskanie informacji zwrotnej od JSA. Zintegrowane systemy mogą uczynić to w sposób pozwalający na szybką analizę wyników pod kątem ochrony praw autorskich.

Grupa Kapitałowa SIMPLE oferuje nowoczesny system kompleksowo zaspakajający potrzeby Uczelni i umożliwiający wywiązanie się z obowiązku sprawdzania prac w systemie JSA w wyznaczonym terminie. Wszystkich Klientów zainteresowanych rozbudową systemu dziekanatowego zachęcamy do kontaktu oraz rezerwowania terminów konsultacji z naszymi Specjalistami.

Autort:Krzysztof Król Ekspert Grupy Kapitałowej SIMPLE z dziedziny Zintegrowanych Systemów Informatycznych dla Uczelni.
Źródło: www.simple.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top