ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SIMPLE o systemach ERP do wdrożenia i wymiany!

System ERP spełnia ważną funkcję w biznesie i choć wydawać by się mogło, że jest to oprogramowanie standardowo używane, to prawda jest nieco inna. Z badania GUS „Społeczeństwo informacyjne w Polsce" wynika, że w 2015 r. jedynie co piąta firma korzystała z takiego systemu. Ponad połowa przedsiębiorstw zatrudniających 50-250 pracowników nie ma żadnego systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem.

{loadpositon Wiadomosci_Dzial}


Robert Miernik zauważa, iż duża część systemów, które spotykamy u klientów, była wdrażana na początku XXI w., więc są to systemy 15 a czasem nawet 20-letnie, które już dawno przestały nadążać za potrzebami klienta.

Stara technologia, braki funkcjonalne, często również brak możliwości rozwoju, rozbudowy systemu hamuje rozwój firmy. W ostatnich latach wraz z rozwojem technologii ERP przechodzą ewolucję. Jeszcze pięć lat temu systemy tej klasy rozwiązywały najczęściej najbardziej podstawowe problemy organizacji. Dziś ich główne funkcje przeniosły się w kierunku wyższych potrzeb zarządczych i mają one umożliwiać kompleksowe i szybkie analizy, dostęp do przekrojowych danych z całej organizacji, a nawet prognozowanie przyszłych zdarzeń.

Robert Miernik z SIMPLE S.A. doradza firmom, które stoją przed wyborem systemu ERP, aby brały pod uwagę również doświadczenie branżowe firmy wdrażającej. Dostawca musi charakteryzować się przede wszystkim doświadczeniem i kompetencjami w projektach zbliżonych do branży potencjalnego klienta, ale najważniejszym „zasobem" dostawców jest nie system, a konsultanci, kierownicy projektu, analitycy. To oni będą mieli decydujący wpływ na jakość wdrożonego rozwiązania i to, czy projekt będzie przebiegał prawidłowo.

Źródło: www.simple.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top