ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Raport F5 Labs 2018 Application Protection Report wskazuje, że aż 38 proc. badanych przedsiębiorstw nie ma pewności, czy wie o wszystkich używanych w firmie aplikacjach. Biznes korzysta z wielu, bo nie ma już wątpliwości, że jedna chmura do obsługi potrzeb przedsiębiorstwa nie wystarczy.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Przedsiębiorcy zmagają się jednak ze złożonością środowiska wielo-chmurowego i wymogami bezpieczeństwa, które podobna architektura ze sobą niesie. 60% badanych firm przyznaje , że nie testuje swoich aplikacji sieciowych pod względem podatności na ataki hackerskie.
Na rynku obserwujemy wyścig biznesu w multi-chmurę wynikający z wygody i potrzeby konsumenta. Departamenty IT są pod presją biznesu na dobrze przygotowaną infrastrukturę i jej skalowanie do wymagań klientów. Ilość możliwych miejsc ataku rośnie, a działania hackerskie są coraz bardziej wyrafinowane. Biorą na cel aplikacje, dane dostępowe, dane wrażliwe – mówi Ireneusz Wiśniewski, dyrektor zarządzający F5 Poland.
Zgodnie z raportem F5 Labs, w skali globalnej, przeciętna firma korzysta średnio z 9,77 aplikacji, z czego 34% jest traktowana, jako aplikacje krytyczne. 90% przedsiębiorców z krajów rozwiniętych przyznaje , że atak skutkujący odmową dostępu do danych i aplikacji ich organizacja odczułaby boleśnie . Firmy we wszystkich regionach świata wskazują też, że najbardziej podatne na zagrożenia są aplikacje do zarządzania dokumentami i współpracy oraz wymiany informacji – jak e-mail i komunikatory czy pakiety Microsoft Office.
W złożonym środowisku przepełnionym aplikacjami departamenty IT mają złożone zadania. Zakres prac, przy tradycyjnej infrastrukturze i silosowym zarządzaniu – z podziałem na bezpieczeństwo, sieć i rozwój produktu – znacznie rośnie i może negatywnie wpłynąć na efektywność. Raport F5 Labs „Future of Multi-Cloud” prognozuje znacznie częstsze przenikanie funkcji biznesowych i IT niż dotąd. Modele chmurowe będą przebudowywać w firmach strategiczne procedury, polityki, systemy i narzędzia. Biznes sięgnie po takie rozwiązania, które zwiększą przejrzystość złożonej struktury IT, dadzą pełny obraz ruchu sieciowego i ochronią organizację na wszystkich poziomach, także w obszarze aplikacji – dodaje Ireneusz Wiśniewski.
Ogromne możliwości, jakie daje środowisko wielo-chmurowe, przeplatają się z wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem. Dzięki multi-cloud firmy chcą skalować obsługę, zwiększać dynamikę w zarządzaniu danymi i jednocześnie wprowadzać usługi aplikacjo-centryczne, bo za tym stoją zwiększone przychody. Tymczasem nakłady pracy na ochronę rosną. Właśnie tutaj warto wykorzystać potencjał automatyzacji. Nasi analitycy wskazują perspektywę najbliższych 5 lat, w której ruch w sieci przestaje być zarządzany ręcznie – automatyzacja wkracza do streamingu. Przejmuje zbyt angażujące zajęcia dotyczące bezpieczeństwa i pomaga skupić się zespołowi IT na priorytetach biznesu, takich jak analityka, rozwój usług – dodaje dyrektor zarządzający F5 Poland.
Samo przenoszenie aplikacji do chmury po prostu nie wystarczy. Kluczowe jest rozpoznanie celów biznesowych i wtedy zastosowanie zintegrowanych zestawów narzędzi do automatyzacji środowiska pracy. Model biznesowy oparty na pracy w silosach odchodzi w niepamięć. Wiemy, że orkiestracja zmniejszająca złożoność operacyjną jest skuteczniejsza – podkreśla Ireneusz Wiśniewski.
Eksperci raportu FOMC wskazują, że czas adaptacji biznesu do chmury się kończy. W perspektywie pięciu lat kwestia kosztów inwestycji przestanie być dla firm tak istotna, jak dotąd. Dostępność rozwiązań i ich modeli sprzedaży wzrośnie. Poważniejszym wyzwaniem, jeśli dziś zaniedbane, może stać się wypełnianie luki umiejętności chmurowych wśród pracowników.

Źródło: F5 Networks

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top