ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2020 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2021r.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
RAFAŁ ORAWSKI BPSCW niedalekiej przyszłości, gdy na wydarzenia z 2020 będziemy w stanie spojrzeć z dystansem, zauważymy jak przełomowe było te 12 miesięcy, w których na dobre weszliśmy w epokę cyfrową. Ludzie lubią przełomowe wydarzenia i choć są one efektem ewolucji, a nie rewolucji, to dla potrzeb kronikarskich musimy określać momenty zwrotne. Z czasem 2020 stanie się dla nas rokiem, w którym w pełni zaczęła się epoka cyfrowa.
 

Rafał Orawski - Prezes Zarządu, BPSC

 


 

PIOTR ŚLEDŹ - IT.INTEGRO2020 rok to specyficzny i niezwykle trudny czas pandemii, która okazała jest silnym akceleratorem dla całej branży IT. Zaowocowało to wyraźnym umocnieniem wybranych trendów związanych z rewolucją 4.0 oraz globalizacją w obszarach życia zarówno społecznego, jak i gospodarczego. W trakcie kilku miesięcy ścisłego lockdownu świat biznesu, edukacji i właściwie całej ludzkości wykonał ogromny skok w kierunku cyfryzacji życia.
 

Piotr Śledź - Prezes Zarządu, IT.Integro

 


 

Jacek Krzaczek ComarchRynek systemów ERP w 2020 roku na całym świecie został zdominowany przez jeden czynnik – epidemię COVID-19. W związku z tym zapotrzebowanie na pewne aspekty „okołoERPowe” znacząco wzrosło. Przede wszystkim był to dostęp zdalny do systemów ERP. Rekordowe wyniki osiągnęły firmy IT dostarczające systemy ERP w chmurze. Coraz więcej firm potrzebowało narzędzi do pracy na systemach z do-mów, a także mobilnie. Chmura idealnie wpasowała się w te potrzeby.


Jacek Krzaczak - Product Manager, Comarch ERP

 


 

Jadwiga Wojtas - SonetaGdy planowaliśmy w naszej firmie działania na rok 2020, odnosiliśmy się do tych zjawisk, do tych danych które znaliśmy, a które kształtowały tożsamość firmy, jak i jej otoczenie przez prawie 18 lat. I z takimi planami weszliśmy w rok 2020. Wybuch pandemii był dla wszystkich zaskoczeniem, ale w naszej firmie spowodował, że jeszcze bardziej staraliśmy się wykonać to, co zaplanowaliśmy na rok 2020. Przede wszystkim dostarczanie naszym klientom oprogra-mowania zgodnego w zakresie zmian w przepisach.

Jadwiga Wojtas - Dyrektor Produkcji i Rozwoju, Soneta Sp. z o.o.

 


 

Thomas Duschek - SAP PolskaRok 2020 był okresem pełnym zmian i nowych doświadczeń. Widzieliśmy, jak różne branże przechodzą poważne trudności, np. handel detaliczny zamyka sklepy, produkcja boryka się z niepewnością w łań-cuchu dostaw, a usługi finansowe muszą sprostać oczekiwaniom klientów, którzy stają się coraz bardziej obyci z technologią i unikają bezpośrednich interakcji. Nasi klienci musieli reagować na te zmiany szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.
 

Thomas Duschek - Prezes SAP Polska




 

hanna kurekRok 2020 był czasem czarnego łabędzia, którym niewątpliwie stała się pandemia Covid-19. Tym samym niemal natychmiast większość firm przystąpiła do szybkiej analizy swoich planów inwestycyjnych związanych nie tylko z konkretnym obszarem aplikacyjnym jak ERP ale przede wszystkim z walidacją stanu swojej strategii cyfrowej. Nagle na znaczeniu zyskały mocno wytarte pojęcia takie jak: „zwinność”, „elastyczność”, „antykruchość”, gotowość na szybkie dopasowanie do zmieniających się warunków otoczenia, wgląd w dane w czasie rzeczywistym. Chmura stała się prefereowanym modelem wdrożeniowym i atrakcyjnym kosztowo sposobem na wdrażanie odkładanych na później rozwiązań.
 

Hanna Kurek - Microsoft Dynamics 365 Business Group Lead, Microsoft Poland


Jakub Czyżkowski - Sente Nikomu nie trzeba mówić, że rok 2020 był rokiem przełomowym. Pandemia COVID i wywołany nią ogólnoświatowy kryzys zaskutkowały ogromnymi zmianami w realnej gospodarce prawie wszystkich branż. Tempo zmian było ogromne – praktycznie z dnia na dzień biznesy wielu firm musiały przejść błyskawiczną transformację albo niestety upadły. Zmiany biznesowe to zmiany procesów operacyjnych, a tymi często już sterują systemy informatyczne, nie instrukcje czy spisane procedury. Wymusiło to więc na partnerach IT, odpowiedzialnych za systemy wspomagania zarządzania w firmach swoich klientów, konieczność bardzo szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby procesowe.

Jakub Czyżkowski - Partner Zarządzający, Sente Sp.  z o.o.

 


 

Tomasz Mamys Sage Sp. z o.o.Tak jak rok temu, tak i teraz można mówić o wielkich, globalnych trendach biznesowych, które powinny znaleźć swoje wsparcie w systemach ERP: zrównoważony rozwój, digitalizacja, sztuczna inteligencja, boty, technologia blockchain, Przemysł 4.0 i IoT. Tylko, czy na pewno tego, zwłaszcza po roku pandemii, oczekują po systemie ERP mali i średni przedsiębiorcy w Polsce? Miniony rok pokazał, że na rynku najlepiej radzą sobie firmy i rozwiązania otwarte, elastyczne, zwinne. Przy tak potężnych i niespodziewanych turbulencjach, dodatkowo tylko wzmocnionych ilością zmian w prawie, firmy takie potrafią szybko dostosować się, wykorzystując do tego m.in. systemy IT.

Tomasz Mamys - Lider Zespołu Wsparcia Technicznego Sprzedaży Symfonia ERP, Sage Sp. z o.o.

 


 

Tomasz Bochenek - Oracle PolskaW roku 2020 zanotowaliśmy radykalną zmianę w myśleniu decydentów o aplikacjach biznesowych w chmurze. Z naszych obserwacji rynku wynika, że organizacje doskonale już znają korzyści z używania oprogramowania SaaS – widać też coraz więcej wykonanych udanych migracji do chmury. Nasze sztandarowe aplikacje biznesowe także w roku 2020 zostały wyróżnione w kilku raportach czołowych firm analitycznych, obejmujących systemy ERP/EPM, SCM, HCM czy CX. O ile jednak najlepiej dotąd znanym przykładem Oracle Cloud Applications był pakiet ERP połączony z EPM, w roku 2020 przyszła pora na systemy do obsługi klienta, które nazywamy Customer Experience.


Tomasz Bochenek - Dyrektor Generalny, Oracle Polska

 


 

Bartłomiej Rutkowski - CFI Systemy Informatyczne VENDO.ERPRok 2020 był niewątpliwie bardzo trudny dla wielu przedsiębiorstw produkcyjnych. Niektórzy z nas powiedzą, że 2021 rok będzie podobny. Gartner twierdzi, że rynek systemów informatycznych w 2021 „odbije się” pomimo aktualnej sytuacji na rynku. Co więcej, wg raportu Spiceworks Ziff Davis co trzecia firma planuje większe wydatki na IT w tym roku.


Bartłomiej Rutkowski - Sales Manager,  CFI Systemy Informatyczne VENDO.ERP

 


 

Piotr Krzysztoporski - Mindbox S.A.Miniony rok dla wszystkich przedsiębiorstw był nie lada wyzwaniem i wprowadził turbulencje w wielu aspektach funkcjonowania firm. To w oczywisty sposób przełożyło się na firmy informatyczne i dostarczane przez nich usługi. Wyraźnie obserwowaliśmy trend, jakim było zawieszanie strategicznych projektów przez naszych klientów – np. wybór systemu ERP. Zamiast tego podejmowano szybkie i doraźne prace umożliwiające pracę zdalną, zwiększano bezpieczeństwo pracy w sieci oraz tworzono zasoby do pracy współdzielonej.


Piotr Krzysztoporski - Vice Prezes, ERP & Intelligent Processes Practice Director - Mindbox S.A.


 

Krzysztof Langner - AnegisOd kilku lat przekonujemy klientów do cyfrowej transformacji. Do rozmów z roku na rok przyłącza się coraz więcej przedsiębiorstw poszukujących możliwości rozwoju biznesu, jakie stwarzają technologie cyfrowe. W 2020 roku o pomoc w transformacji zwróciły się również te firmy, które zostały zmuszone do szybkiej reorganizacji, cyfryzacji swoich procesówi prowadzenia projektów w środowisku rozproszonym. Nie sposób bowiem nie wspomnieć o wydarzeniach, które stały się katalizatorem gwałtownych zmian i rozwoju. Pandemia przyspieszyła proces digitalizacji wielu obszarów – administracji, finansów, zakupów, sprzedaży, produkcji, logistyki – o kilka lat.
 

Krzysztof ~Langner - Chief Sales Officer ANEGIS

 


 

Anna Turzańska - Prezes Zarządu, Todis ConsultingRok 2020 był rokiem sprawdzianu dla wielu instytucji, firm i przedsiębiorców. Ogólnoświatowa pandemia wymusiła zmiany w sposobie funkcjonowania, reorganizację pracy oraz inne spojrzenie na własną działalność. Związane było to przede wszystkim z koniecznością pracy zdalnej, co często utrudniało tradycyjny obieg dokumentów papierowych. Nasza firma całkowicie przeszła na tryb zdalny, wszystkie procesy wewnątrz firmy zostały zautomatyzowane i prowadzone są wyłącznie online, wprowadziliśmy elektroniczny obieg dokumentów - faktur zakupu, sprzedaży, umów.
 
Anna Turzańska - Prezes Zarządu, Todis Consulting

 


 

ROBERT PAWLAK  L-SYSTEMSRok 2020 był rokiem wyzwań dla wielu polskich przedsiębiorstw. Nietypowe warunki, z jakimi przyszło się nam wszystkim zmierzyć, wymusiły na firmie zmiany w jej funkcjonowaniu. W związku z obowiązkiem podporządkowania się do obowiązujących obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, byliśmy zmuszeni do przejścia na zdalny tryb pracy. Mogłoby się wydawać, że taka forma komunikacji wpłynie negatywnie na działalność biura, jednak nic bardziej mylnego. Nasz zespół sprawnie przystosował się do zmienionej formy pracy, nie spowalniając swojego tempa. Udało nam się utrzymać wysoką ilość realizowanych projektów wdrożeniowych, a co za tym idzie, podtrzymać wysoki wskaźnik obrotu i zysku.
 
Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems

 


 

Paweł Orzeszko - Prezes Zarządu proaALPHA PolskaZ perspektywy rynku polskiego, rok 2020 mimo trwającego kryzysu wywołanego przez pandemię zakończyliśmy bogatsi w nowe doświadczenia projektowe i podpisane kontrakty z nowymi klientami. Jesteśmy dumni z oferowanego pakietu rozwiązań, który dzięki swojej wyjątkowej funkcjonalności i wygodzie użytkowania cieszy się uznaniem na polskim rynku. Obserwujemy, że kryzys związany z pandemią wpłynął na przyśpieszenie procesu cyfryzacji. Wyniesione doświadczenia z pracy zdalnej zmienią podejście do wykorzystywanych narzędzi i na stałe wpłyną na formę pracy.
 

Paweł Orzesko - Prezes Zarządu, proALPHA Polska

 

 


 

pawel daszkiewcz dsrZeszły rok: 2020 na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Wiele bolesnych zdarzeń, niepokojów, wręcz tragedii dotknęło bardzo wiele osób. Z perspektywy przedsiębiorstw produkcyjnych był to niesamowity rok wyzwań – wyzwań jednak bardzo różnych. Niektóre przedsiębiorstwa walczyły o przetrwanie przy utracie dostępu do rynku zbytu swoich wyrobów, inne by nie załamała się działalność z powodu braku pracowników (zwolnienia lekarskie, nieobecności z powodu opieki, odpływ zagranicznych pracowników), kolejne w walce o utrzymanie płynności finansowej, a wreszcie niektóre z zagospodarowaniem radykalnego wzrostu zapotrzebowania na ich produkty lub wykorzystaniem szansy na wprowadzenie nowych wyrobów.
 
Paweł Daszkiewicz - Dyrektor ds. Realizacji Usług DSR S.A.

 


 

Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu StreamsoftW minionym roku monitorowaliśmy biznesową rzeczywistość z należną sytuacji uwagą. Priorytetem były sygnały od naszych Klientów. To pozwoliło nam odpowiednio reagować. Podobnymi drogowskazami kierujemy się w tym roku, podejmując decyzje o kierunkach rozwoju. Planujemy niezmiennie stawiać przede wszystkim na otwartość i mobilność rozwiązań. Zmierzamy ku kolejnym wyzwaniom bogatsi w naukę, jaką przyniosły nam epidemiczne doświadczenia, ale też z pewnością, że po raz kolejny sprawdziliśmy się nie tylko w roli lidera rozwiązań IT, ale też solidnego i godnego zaufania biznesowego partnera.
 
Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsoft

 

 


 

Jakub Polkowski - RamBase PolskaPrzyszłość branży ERP to sporo dobrych informacji dla odbiorców końcowych tych rozwiązań. Z naszej perspektywy rysuje się kilka kluczowych trendów w kontekście przyszłości branży i rozwiązań ERP. W niedalekiej przeszłości rozwiązania ERP były dostępne tylko on-premise co skutkowało wysokimi kosztami uruchomienia, utrzymania i aktualizacji. W ostatnich latach, rozwiązania ERP w chmurze zyskały na popularności, co umożliwiło ich większą dostępność zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania oparte na chmurze są łatwiejsze i tańsze we wdrożeniu, a także łatwiej personalizowane, co pozwala klientom mieć ściślejszą kontrolę nad budżetem.
 

Jakub Polkowski - Channel Executive, RamBase Polska

 


 

Radosław Zacharewicz S&TUbiegły rok dla większości przedsiębiorstw był niespodzianką. Zmiany zachodzą nie tylko na najbardziej widocznym poziomie zastąpienia tradycyjnych kanałów komunikacji biznesowej, bardziej nowoczesnymi obudowanymi nowymi technologiami. Transformacja cyfrowa zaczyna wnikać w polskie firmy dużo głębiej. Polityki utrzymania ciągłości pracy i plany awaryjne w wielu firmach musiały zostać zrewidowane i do dziś podlegają gruntowym przekształceniom. Przedsiębiorstwa w przyspieszonym trybie zdały sobie sprawę, że nie ma już odwrotu przed digitalizacją obiegu dokumentów i zbierania danych, które dotychczas były rozproszone i których do tej pory nie dało się zebrać w jednym miejscu.

Radosław Zacharewicz - Enterprise Solution Architect, S&T w Polsce

 


 
Michał Buda Prezes Zarządu DahliaMatic2020 rok należał do najbardziej nieprzewidywalnych i zaskakujących w całej historii DahliaMatic. Musieliśmy mierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami oraz sprawnie i efektywnie dopasowywać się do zmieniających się warunków. Niepewność na rynku sprawiła, że trudno było snuć plany rozwoju, a cała nasza uwaga skupiła się na realizacji bieżących projektów i dostarczeniu usług najwyższej jakości naszym Klientom w nowych okolicznościach.
 

 
Michał Buda - Prezes Zarządu, DahliaMatic Sp. z o.o.
 

 

Filip Fludra - Sales ManagerExact Software PolandNie ulega wątpliwości, że w 2020 roku, na działalność producentów ERP i oprogramowania biznesowego, podobnie jak i na cały rynek, największy wpływ miała panująca pandemia. Szczególnie na początku, wywołała wiele niepewności i firmy przede wszystkim musiały skupić się na zapewnieniu ciągłości biznesowej w niesprzyjających warunkach. Jednak konieczność przejścia na pracę zdalną, spowodowała również, że niektóre przedsiębiorstwa zaczęły zauważać korzyści wynikające ze scyfryzowania procesów biznesowych.

Filip Fludra - Sales Manager Exact Software Poland

 


 

Wojciech Grzybek - Prezes Zarządu, HEUTHES Sp. z o.o.Rok 2020 był trudny dla wszystkich, ale jednocześnie bardzo owocny dla firmy HEUTHES. Pomimo pracy zdalnej, a więc w w izolacji, w roku 2020 udało nam się zrealizować plany i założenia w obszarze rozwiązań naszego systemu ISOF-ERP. Przyszło nam działać w trudnych czasach, ale jednocześnie zdarzyło się wiele rzeczy pozytywnych.
 


Wojciech Grzybek - Prezes Zarządu, Heuthes Sp. z o.o.

 


 

Michał Lach - eq systemPandemia i zmieniające się warunki biznesowe potwierdziły jedynie to, co było wiadome od dawna – narzędzia IT, w tym systemy klasy ERP, wymagają dopracowania i uzupełnienia, by mogły skutecznie wspierać procesy planowania w przedsiębiorstwach. Coraz więcej organizacji szuka więc rozwiązań, które nie tylko obsłużą wszystkie procesy w firmie, ale też uwzględnią ich ograniczenia. Jako eksperci w tej dziedzinie zauważyliśmy wzrost zainteresowania naszymi systemami, szczególnie tymi, które usprawniają obszar zarządzania produkcją oraz zarządzania personelem. Dlaczego to na nie pada wybór?

 
Michał Lach - Prezes Zarządu, eq system Sp. z o.o.

 


 

Natasza Rabsztyn-Piekarska - iPCCZakłócenia mające miejsce w 2020 roku spowodowały, że przedsiębiorcy, oprócz radzenia sobie z bieżącymi problemami, zauważyli także konieczność przygotowania swoich firm na przyszłość tak szybko, jak to tylko możliwe. Na przykład w branży produkcji spożywczej – dla której nasza firma (iPCC) oferuje rozwiązania Infor do zarządzania procesami biznesowymi – ważniejszymi czynnikami, które mogą umożliwić zdobycie przewagi rynkowej będą w najbliższej przyszłości: przyspieszenie wprowadzania produktów na rynek, zwiększenie jakości i bezpieczeństwa żywności oraz odporności łańcucha dostaw, jak również tworzenie modeli wielokanałowych. Najnowsza branżowa technologia, taka jak np. aplikacje Infor, wspiera rozwój firm w tym kierunku.
 

Natasza Rabsztyn-Piekarska - Marketing Manager, iPCC Sp. z o.o.

 


 

Kamil Wołkowiński Dyrektor Sprzedaży itelligence Sp. z o.o

Rok 2020 był dla itelligence rokiem zmian na wielu płaszczyznach. Przebudowaliśmy zespoły i wzmocniliśmy kompetencje, zweryfikowaliśmy strategię marketingu i sprzedaży, rozszerzyliśmy dialog z pracownikami i naszym otoczeniem. Zmiany, które miały dać nam korzyści w dłuższej perspektywie, przyniosły rezultaty o wiele szybciej. Sprawniejsze działanie, lepsza współpraca i jednocześnie uważne słuchanie potrzeb z mocnym nastawieniem na bycie długofalowym partnerem dla naszych klientów, sprawiły, że zrealizowaliśmy nasze cele biznesowe. Mamy poczucie satysfakcji zarówno z tego, w jaki sposób jako zespół sprostaliśmy wyzwaniom związanym z pandemią, jak i z wyniku finansowego, z jakim zamykamy ten rok.

 
Kamil Wołkowiński - Dyrektor Sprzedaży, itelligence Sp. z o.o

 


 

abas Business Solutions Poland Sp. z o. o.Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy transformacji uległo podejście do działań operacyjnych, zarządzania przedsiębiorstwem, komunikacji, możliwości rynkowych i sposobu rozwoju. Obserwowaliśmy jak firmy w różnym stopniu dostosowywały się do zmieniających się potrzeb, widoczny był wzrost poziomu świadomości potrzeby cyfryzacji. Adaptacja firm do nagłych zmian, transformacja nie tylko stylu pracy, ale szeroko pojętego krajobrazu społecznego i biznesowego oraz konieczność umacniania kompetencji cyfrowych, w tym za pomocą systemu ERP, były hasłem przewodnim minionych miesięcy.
 

dr Paweł Kużdowicz - Członek Zarządu, abas Business Solutions Poland Sp. z o. o.

 


 

JACEK PARZONKA - InsERTRok 2020 chyba wszystkim twórcom systemów ERP upłynął pod znakiem dostosowywania ich do zmieniających się nieustannie norm prawnych. Zmian było wyjątkowo dużo – wprowadzono tzw. białą listę podatników VAT, ulgę na złe długi w podatku dochodowym czy zerowy PIT dla pracowników do 26 roku życia. Pandemia koronawirusa wywołała dodatkowy chaos w postaci niekiedy kilkukrotnych przesunięć terminów wejścia w życie takich obowiązków, jak nowe struktury JPK_V7M i JPK_V7K, oznaczenia towarów i usług (oznaczenia GTU) dla plików JPK, matryca stawek VAT czy klasyfikacje PKWiU i CN. Wprowadzane przez rząd kolejne tarcze antykryzysowe wymusiły nowe rozwiązania, jak choćby konieczność wypłaty dofinansowań do wynagrodzeń czy zwolnienie ze składek ZUS.

Jacek Parzonka - Zastępca dyrektora ds. rozwoju oprogramowania InsERT S.A.

 


 

Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2021 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2022r.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
MICHAŁ GÓRECKO PREZES ZARZĄDU BPSCNasze cele na 2022 są zbieżne z celami ustalonymi na ubiegły rok. Mamy określone założenia budżetowe i sprzedażowe, które chcielibyśmy zrealizować. Jestem zadowolony z tego, jak poradziliśmy sobie w ubiegłym roku. Zarówno pod względem operacyjnym, jak i sprzedażowym. Nie tylko utrzymaliśmy stan posiadania, ale w niełatwym okresie pozyskaliśmy kolejnych klientów i podpisaliśmy nowe kontrakty.
 

Michał Górecko - Prezes Zarządu, BPSC

 


 

Piotr Ciski  Prezes Zarządu SymfoniaW 2021 roku w ponad 25 letniej historii Symfonii nastąpiły największe do tej pory zmiany. Po 15 latach w Grupie Sage zmieniliśmy inwestora, przechodząc pod skrzydła Mid Europa Partners. Dzięki temu mogliśmy skupić się tylko na polskim rynku i postawić na intensywny rozwój oprogramowania dedykowanego polskim przedsiębiorcom, ale też uzupełnienie portfolio, by nasz klient miał wszystko czego potrzebuje w jednym miejscu.
 

Piotr Ciski - Prezes Zarządu, Symfonia

 


 

Piotr Śledź  Prezes Zarządu IT.Integro2021 był kolejnym rokiem wyzwań zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla całej branży systemów informatycznych. W 2022 będziemy obserwować umocnienie trendów cyfrowej transformacji i rosnącą rolę technologii w świecie biznesu, który wciąż będzie zwiększał popyt na nowoczesne rozwiązania. Dostawcy systemów ERP uważnie badają potrzeby przedsiębiorstw i odpowiadają na nie, wprowadzając nowe modele dostarczania oprogramowania.


Piotr Śledź - Prezes Zarządu, IT.Integro

 


 

Dariusz Chojnacki Prezes Zarządu StreamsoftDążenie do innowacji, projektowanie coraz bardziej intuicyjnych i wydajnych rozwiązań IT, odpowiadających na wymogi mobilnego biznesu, ale także dostosowanie systemów do dużych zmian legislacyjnych. Ciągły wzrost naszych Klientów oraz rozwój i dalsza ekspansja Streamsoft na rynku ERP. Tak w skrócie upłynął nam rok 2021.

Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsoft

 

 


 

Jakub Czyżkowski Partner Zarządzający SenteOd dwóch lat rynek zmienia się dynamiczniej niż kiedykolwiek. Transformacja cyfrowa nabrała zawrotnego tempa, a polskie firmy coraz intensywniej wdrażają zmiany w swoich organizacjach. Przeprowadziliśmy w 2021 roku z ramienia Sente i Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu badanie stopnia wdrożenia cyfrowej transformacji w polskich firmach handlowych. Wyniki pokazały nam, że aż 69% firm planuje wdrażać kolejne rozwiązania z zakresu transformacji w ciągu 2 lat. To jasny znak, że 2022 rok będzie stał pod znakiem intensywnej implementacji projektów cyfryzacji.
 

Jakub Czyżkowski - Partner Zarządzający, Sente

 


Paweł Jędrusik Dyrektor Sprzedaży Aplikacji, OracleJeśli mówimy o podsumowaniu minionego roku w aspekcie rynku aplikacji biznesowych, to jest oczywiste, że największy wpływ miała tu pandemia COVID-19, która na całym świecie trwale odmieniła pracę, pracowników i biznes. Analitycy rynku zwracają jednak uwagę, że pandemia tylko przyspieszyła trendy, które zostały zapoczątkowane dużo wcześniej – należy do nich na przykład konieczność budowania elastycznych modeli biznesowych umożliwiających łatwe modyfikacje w systemach wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP/EPM/SCM/PLM/CRM), co pozwala na ich dostosowanie do gwałtownych i nieoczekiwanych zmian rynkowych..


Paweł Jędrusik - Dyrektor sprzedaży aplikacji w Oracle Polska

 

Thomas Duschek Prezes i dyrektor zarządzający SAP Początek roku 2022, szczególnie w Polsce, pokazuje, że kwestie transformacji energetycznej i transformacji cyfrowej są bardziej krytyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Wkrótce wejdziemy w trzeci rok pandemii i myślę, że już teraz doskonale widać, że najbardziej odporne firmy to te, które wykorzystały technologię do transformacji swoich procesów biznesowych.

Thomas Duschek - Prezes i dyrektor zarządzający, SAP.

 

 


 

Grzegorz Wikierski Head of Sales proALPHAproALPHA jest wiodącym dostawcą w obszarze systemów ERP dedykowanych dla firm produkcyjnych. W tym roku Grupa proALPHA będzie obchodziła 30-lecie działalności, co czyni nas jednym z najbardziej doświadczonych dostawców w tym sektorze. Okrągły jubileusz stał się doskonałą okazją do opracowania i prezentacji nowej strategii grupy na najbliższe dziesięciolecie. .

Grzegorz Wikierski - Head of Sales, proALPHA

 

 


 

Piotr Krzysztoporski Vice Prezes mindboxRok 2021 był z oczywistych względów kontynuacją trendów jakie miały swój początek w roku 2020. Praca naszego działu wdrożeń ERP niemal w 100% odbywała się zdalnie. Oczywiście od wielu lat coraz więcej zadań w ramach obsługi systemów ERP realizowaliśmy łącząc się z serwerami klientów z naszego biura, ale w 2021 mieliśmy przykład, że całe wdrożenie – łącznie z analizą, przygotowaniem prototypu, szkoleniami i testami odbyło się zdalnie.


Piotr Krzysztoporski - Vice Prezes, ERP & Intelligent Processes Practice Director - mindbox

 


 

Hanna Kurek Microsoft Dynamics 365 Business Group Lead MicrosoftW minionym roku klienci poszukiwali rozwiązań, które poza zestawem typowych dla systemu ERP funkcjonalności, oferowały przede wszystkim, elastyczność, skalowalność oraz intuicyjność. System ERP to część szerszego kontekstu zarówno na poziomie architektury informatycznej, jak i w wymiarze procesowym. Na znaczeniu zyskały możliwości adopcyjne i czas niezbędny na uruchomienie nowego systemu. W rozmowach z klientami wybrzmiewała potrzeba, by system ERP pozwalał na szybkie modyfikacje i dostosowania, które w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie będą nieuniknione.


Hanna Kurek - Microsoft Dynamics 365 Business Group Lead - Microsoft

 


 

Michał Buda Prezes Zarządu DahliaMaticPandemia COVID-19 zrewolucjonizowała rynek i przyspieszyła transformację cyfrową w wielu przedsiębiorstwach. Po nieplanowanych wyzwaniach i początkowej niepewności tego, jaki przyjmie on kształt w 2021 roku nadszedł czas na stabilizację i wypracowanie best practise funkcjonowania w nowej, post pandemicznej rzeczywistości. Firmy, bogatsze o nowe doświadczenia powracają do planowania i realizacji celów długofalowych. Rynek zrozumiał, że dobrze i sprawnie przeprowadzona digitalizacja przedsiębiorstwa daje bezpieczeństwo funkcjonowania w nowych realiach. Na rynku ERP dostawcy powracają do zawieszonych przez pandemię planów zastosowania rozwiązań chmurowych. I to temu zagadnieniu najwięcej uwagi będzie poświęcone w 2022r.


Michał Buda - Prezes Zarządu - DahliaMatic


 

Filip Fludra Sales Manager Poland ExactZa nami pierwszy rok, w którym w pełni poruszaliśmy się w nowej rzeczywistości. Praca hybrydowa, obostrzenia, zdalne spotkania z klientami, zdalne spotkania wewnątrz firmy. Miniony rok pokazał jak ważnym jest posiadanie w firmie jednego centralnego narzędzia, które dawałoby kompleksowy obraz wszystkiego, co dzieje się w firmie w sposób prosty, czytelny i uporządkowany..
 

Filip Fludra - Sales Manager Poland - Exact

 


 

Natasz Rabsztyn-Piekarska Marketing Manager iPCCCiągłe problemy logistyczne, restrykcje związane z pandemią, podwyżki cen surowców, presja zrównoważonej produkcji i niskoemisyjności, wymaganie innowacyjności produktowych, zwyżki popytu, gwałtowne zmiany zachowań zakupowych konsumentów – to przykłady wyzwań, z którymi mierzą się producenci już od prawie dwóch lat w świecie ogarniętym pandemią. Wyzwania te z pewnością będą prowadziły do redefiniowania działalności biznesu w kolejnych latach.
 
Natasz Rabsztyn-Piekarska - Marketing Manager - iPCC

 

 


 

Wojciech Borkiewicz Kierownik ds. Rozwiązań Comarch ERP ComarchRozwój systemów klasy ERP i tworzenie kolejnych funkcjonalności to dobre informacje dla odbiorców końcowych tych rozwiązań. Producenci IT coraz częściej implementują nowoczesne technologie w swoich produktach, a przedsiębiorcy chętnie po nie sięgają, ponieważ widzą korzyści, jakie przynoszą w kontekście zarządzania poszczególnymi obszarami działalności firmy. Trendem, z którego przedsiębiorcy korzystają jest automatyzacja procesów biznesowych.
 
Wojciech Borkiewicz - Kierownik ds. rozwiązań Comarch ERP - COMARCH

 

 


 

Jadwiga Wojtas Dyrektor produkcji i rozwoju SONETAPrzejście na zdalny model pracy tylko podkreślił potrzebę posiadania dostępu do kluczowych danych firmy przez cały czas i z dowolnego miejsca. Chmura jest naturalnym środowiskiem do tego typu funkcjonowania organizacji pracy. Wiemy, że jest wiele firm na rynku, które do tej pory nie miały technicznej możliwości przekonać się do chmury, w kontekście korzystania z systemu ERP. Obecnie, kiedy samo oprogramowanie nie jest tanie, a alternatywa w postaci miesięcznego abonamentu daje możliwość wejścia każdej firmie w nowoczesne narzędzia, chmura znacząco obniża próg procesu modernizacji firmowego IT.
 

Jadwiga Wojtas - Dyrektor Produkcji i Rozwoju - Soneta

 


 

Bartłomiej Lux,  Prokurent  w CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Przez wiele lat systemy klasy ERP rozwijały się dość wolno. Producenci skupiali się na rozwoju funkcjonalności oraz na dostarczaniu modułów, które obejmowały kolejne obszary biznesowe przedsiębiorstwa. Tak było, ale już tak nie jest. Świat coraz szybciej pędzi do przodu i nie widać na horyzoncie, żeby zwolnił. Pojawiają się nowe technologie, które są użyteczne dla nas i są szybko absorbowane przez odbiorców. Pandemia spowodowała zmianę modelu pracy dla dużej części nas – digitalizacje procesów, przejście do pracy w świecie on-line stał się faktem oraz naszą codziennością. Szacuje się, że około 50% pracowników jednak nie wróci do biur i będzie pracować w trybie hybrydowym. Jest 30 technologii, które będą miały wpływ na nasze życie, pracę, otoczenie oraz firmy, które tworzymy lub w nich pracujemy – to sporo.
 
Bartłomiej Lux - Prokurent w CFI Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

 


 

Anna Turzańska,  Prezes Zarządu Todis ConsultingRok 2021 był kolejnym rokiem sprawdzianu dla wielu instytucji, firm i przedsiębiorców. Ogólnoświatowa pandemia wymusiła zmiany w sposobie funkcjonowania, reorganizację pracy oraz inne spojrzenie na własną działalność. Praca zdalna na dobre zagościła już w naszej rzeczywistości, a wdrożenie rozwiązań automatyzujących przepływ informacji w firmach stało się koniecznością. Kluczowa staje się sprawa wymiany informacji oraz dostępu do bieżących danych z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Widzimy znaczący wzrost zainteresowania i narastającą potrzebę uporządkowania procesów firmowych, zaś szczególną popularnością cieszą się rozwiązania chmurowe.
 
Anna Turzańska - Prezes Zarządu, Todis Consulting

 

 


 

Robert Pawlak Prezes Zarządu L-SystemsW roku 2021 wiele przedsiębiorstw musiało sprostać następstwom wynikającym z nałożonych w 2020 roku obostrzeń. Po okresie, w którym wszyscy byliśmy zmuszeni przejść na zdalny tryb pracy, w minionym roku powróciliśmy do modelu hybrydowego. Nasi pracownicy z łatwością odnajdują się w każdej formie komunikacji – zarówno w roku 2020, jak i roku ubiegłym nie zwolniliśmy tempa i utrzymaliśmy wysoki poziom zysku i obrotów. Udało nam się zrealizować wiele projektów wdrożeniowych oraz kontynuować rozwój autorskiej idei Multi – Robota, czyli opartego o koncepcję agentów innowacyjnego systemu do zarządzania produkcją.
 

Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems

 


 

Bogusław Skwarna,  Country Manager Poland RamBase Rozwój branży ERP w minionym roku przyspieszył. Rok 2021 upłynął pod znakiem pandemii z wszystkimi jej konsekwencjami. Jest jasne, że i w kontekście systemów ERP świat już nigdy nie wróci do pierwotnego kształtu. Wyzwania związane z dostosowaniem pracy zdalnej, zarządzaniem niestabilnymi łańcuchami dostaw, czy wielokrotnie zmieniającymi się w krótkim czasie cenami surowców przestaną być w 2022 roku nazywane wyzwaniami, a staną się elementarną funkcjonalnością systemów ERP.  Dodatkowym wyzwaniem dla producentów systemów ERP w 2022 będzie optymalne wpisanie ich funkcjonalności w trend Przemysłowego Internetu Rzeczy.

Bogusław Skwarna - Country Maanager Poland, RamBase

 


 
Paweł Kużdowicz Członek zarządu AbasOprogramowanie klasy ERP ma za zadanie pomóc firmom zapewnić optymalne funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Oznacza to m.in. zoptymalizowanie procesów biznesowych klienta tak, aby mógł oszczędzić czas, pieniądze, miał wsparcie w określeniu rentowności projektów oraz utrzymywaniu przewagi konkurencyjnej, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Ta kwestia pozostaje niezmienna. Natomiast to co ulega dynamicznej przemianie to potrzeby firm, na kształtowanie których wpływa szereg czynników zarówno wewnętrznych (np. zasoby ludzkie, park maszynowy, poziom świadomości potrzeby cyfryzacji), jak i zewnętrznych (ceny energii, inflacja, ryzyko zakłóceń w łańcuchu dostaw, zmieniające się przepisy prawne).
 
 
dr Paweł Kużdowicz - Członek Zarządu abas Business Solutions Poland
 

 

Barbara Skrzecz – Mozdyniewicz,  Dyrektor Działu Sprzedaży i Wdrożeń Macrologic ERPW 2021 klienci stawiali na oprogramowanie ERP od Asseco w modelu SaaS, pozostawiając nam kwestię infrastruktury i opieki IT. Wielu z nich uzupełniło też rozwiązania o obiegi informacji, faktur czy wniosków. Wszystko #paperless: zamień papier na informację w systemie i miej do niej dostęp wszędzie i w każdej chwili.

Barbara Skrzecz – Mozdyniewicz, Dyrektor Działu Sprzedaży i Wdrożeń Macrologic ERP

 

 


 

Mariusz Siwek,  Sales Director Poland inforStrategicznym kierunkiem rozwoju Infor jest specjalizowane branżowo oprogramowanie biznesowe oferowane w modelu SaaS (ang. Software as a Service – oprogramowanie jako usługa). Koncentrujemy się na dostarczaniu naszym klientom kompletnych systemów dostosowanych do potrzeb poszczególnych gałęzi przemysłu. Dostępne są w chmurze multi-tenant, będącej ważną branżową innowacją. Ponieważ oferujemy kompletne pakiety, nasz system ERP wraz ze wszystkimi zintegrowanymi aplikacjami dedykowanymi dla danego sektora znajdują się w jednym, centralnie zarządzanym środowisku chmurowym (dostarczanym przez Amazon Web Services – AWS).
 


Mariusz Siwek, Sales Director Poland, infor

 


 

Paweł Daszkiewicz,  Dyrektor Realizacji Usług  / Services Directo DSRRok 2021 przyniósł w ramach trwającej epidemii COVID -19 zestaw nowych wyzwań. Gdy w 2020r przeważające były kwestie związane z brakiem pracowników (kwarantanny, chorobowe, lock-down), niepewnym i trudno przewidywalnym rynkiem zbytu oraz walką o utrzymanie płynności finansowej, to w minionym roku dominujące stały się zagadnienia z przerwaniem lub przebudową dotychczasowych łańcuchów dostaw, niedoborem wielu surowców i komponentów (ze sztandarowym przykładem półprzewodników) oraz bardzo gwałtownie zmieniającymi się cenami ich zakupu. Kluczowym stała się również wysoka zdolność dostosowawcza do zmieniających się warunków biznesowych
i narzucanych ograniczeń.
 
Paweł Daszkiewicz - Dyrektor Realizacji Usług / Services Director DSR

 


 

Krzysztof Langner Chief Sales Officer AnegisW 2021 roku, ze względu na trwającą pandemię, wiele firm kontynuowało proces cyfryzacji swoich modelów zarządzania zasobami i relacjami z klientami. Przedsiębiorstwa, których działalność umożliwiała pracę w trybie zdalnym czy hybrydowym w takich trybach pozostało. Klienci zadomowili się w usługach online. Wymusiło to na sektorze handlowym inwestycje w narzędzia wspomagające obsługę klienta w kanałach elektronicznych. W tak zmiennych warunkach coraz więcej przedsiębiorców zaczęło się kierować w stronę narzędzi sztucznej inteligencji. Podobnie jak przedsiębiorstwa, również dostawcy IT musieli wzbogacić swoją ofertę o narzędzia i usługi, które ułatwiałyby przedsiębiorcom mierzenie się z wyzwaniami pandemii.
 

Krzysztof Langner - Chief Sales Officer, Anegis

 


 

Sebastian Bryczkowski - Business Development Manager Ostatnie dwa lata niewątpliwie mamy do czynienia z cyfryzacyjnym boomem. Widać go na poziomie globalnym, a prognozy rynkowe pokazują, że transformacja cyfrowa firm będzie jeszcze nabierać tempa: analitycy firmy Statista przewidują, że w przyszłym roku wydatki na transformację cyfrową na całym świecie wyniosą 1,78 biliona dol arów. W 2023 r . będzie to już 2,3 biliona.
 
Sebastian Bryczkowski - Business Development Manager, S&T

 


 

Mateusz Łaba - Key Accoun Manager, Unit4 Polska W 2021 w Teta ERP udostępniliśmy szereg zmian przepisowych związanych z JPK_VAT, aktualizacją kodów CN i stawek VAT, zmiany w weryfikacji „białej listy”. Oprócz zmian przepisowych pracowaliśmy nad optymalizacją procesów oraz ergonomią aplikacji. Duże zamiany nastąpiły w zakresie obiegu dokumentów zakupowych: zamówienia oraz faktury. Powstały nowe moduły dostępne w mikroserwisach: wnioski i faktury zakupowe, czy nasze najnowsze rozwiązanie Teta Workforce Management.
 

Mateusz Łaba - Key Accoun Manager, Unit4 Polska Sp. z o. o.

 


 

Nina Korzeniowska, Prezes Zarządu, Sygnity Business SolutionsNajbliższy rok 2022 wydaje się zapowiadać kontynuacje masowych trendów zapoczątkowanych w czasie Pandemii. Transformacja cyfrowa w tych latach znacznie przyspieszyła, a wymagania naszych Klientów stały się coraz większe. Spodziewamy się, że będzie to kolejny rok intensywnych inwestycji, aby nasze produkty i usługi spełniały oczekiwania rynkowe w zakresie możliwości stosowania rozwiązań w chmurze, automatyzacji i digitalizacji procesów oraz zastosowania coraz większej ilości e-usług.

Nina Korzeniewska, Prezes Zarządu, Sygnity Business Solutions

 


 

Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2022 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2023 r.
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT  PERSPEKTYWY ERP 2023
 

 
MICHAŁ GÓRECKO PREZES ZARZĄDU BPSCW 2022 roku sytuacja makroekonomiczna zdecydowanie nie była sprzyjająca. Dlatego też w ubiegłym roku na rynku polskim nie byliśmy świadkami nowych i dużych inwestycji w projekty IT. Nie znaczy to, że cyfryzacja wyhamowała. Projekty rozpoczęte i już zabudżetowane trwały nieprzerwanie. Przedsiębiorcy, którzy kilka lat temu pomyśleli o cyfryzacji, mieli okazję zweryfikować wcześniejsze inwestycje. Okazało się, że wdrożone oprogramowanie IT zdało egzamin. Technologia pokazała siłę i wartość, jaką daje biznesowi. 
 
Michał Górecko - Prezes Zarządu, BPSC

 

Tomasz Mamys, Starszy Kierownik Technicznego Wsparcia Sprzedaży oraz Projektów Wdrożeniowych w Symfonii dla portalu ERPSymfonia zamknęła rok 2022 niewątpliwym sukcesem i dużymi zmianami w organizacji. Skoncentrowaliśmy się na poszerzeniu portfolio naszych rozwiązań ERP w obszarze HR, wspierające procesy kadrowe, płacowe, administracyjne i analityczne w przedsiębiorstwach, w tym zwłaszcza w tzw. miękkim HR. Tą nową stronę naszego biznesu chcemy umacniać i rozwijać także w 2023 roku.
 

Tomasz Mamys - Starszy Kierownik Technicznego Wsparcia Sprzedaży oraz Projektów Wdrożeniowych w Symfonii dla portalu ERP

 

Krzysztof Langner Chief Sales Officer Anegis2022 rok to czas budowania dojrzałości chmurowej przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy widzą, że w świecie kształtowanym przez wydarzenia niespodziewane, jak pandemia czy wojna w Ukrainie, rozwiązania elastyczne, odporne na zmiany, zdalne, które umożliwiają utrzymywanie kontroli nad procesami, urządzeniami, zespołem niemal z dowolnego miejsca z dostępem do sieci i w dowolnym czasie, są kluczowe dla utrzymania ciągłości operacyjnej firmy. Praca, handel, nawet produkcja stają się hybrydowe. Łączą przestrzeń offline i online. Nie ma odwrotu od cyfrowej transformacji, po którą należy sięgać, a nie z nią walczyć. A chmura jest na polu tej transformacji graczem rozgrywającym.

Krzysztof Langner - Chief Sales Officer, Anegis

Piotr Śledź, Prezes Zarządu, IT.IntegroPatrząc z perspektywy całego rynku IT, zapotrzebowanie na digitalizację nie wyhamowuje, a trend ten pozostaje wzrostowy. Jednak światowa gospodarka znajduje się obecnie w fazie post-pandemicznej inflacji i wkracza w okres perturbacji, a może nawet recesji. Wpływ tych zjawisk na branżę IT jest już widoczny w decyzjach globalnych graczy, którzy zwalniają istotne części swojej kadry.

Z drugiej strony, pojawienie się nowych technologii, takich jak ChatGPT, daje nam nadzieję na szerokie wykorzystanie sztucznej inteligencji i jej pozytywny wpływ na branżę IT w przyszłości. Mimo że trzeba jeszcze poczekać na efekty, rynek jest bardzo dynamiczny i z pewnością zmiany na nim wpłyną także na przyszłość rynku ERP.
 
Piotr  Śledź - Prezes  Zarządu, IT.Integro

 

Dariusz Chojnacki Prezes Zarządu StreamsoftDynamiczna reakcja na kolejne zmiany rynku IT zapewniła wzrosty naszym Klientom i rozwój Streamsoft w 2022 roku. Notowaliśmy m.in. zwiększone potrzeby w zakresie kompleksowej informatyzacji firm, hiperautomatyzacji i robotyzacji procesów oraz dalszy rozwój trendu mobilności.


Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsoft

 

Jakub Czyżkowski Partner Zarządzający SenteW niezliczonych podsumowaniach 2022 roku omówiono już najważniejsze wydarzenia z każdej możliwej strony. Ja skupię się na wnioskach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że do „zawalenia się świata” potrzeba czegoś więcej. Życie i biznes toczą się dalej, a kolejne „czarne łabędzie” nie zdołały tego zmienić. Miały oczywiście wpływ na to, jak działamy i podejmujemy decyzje – ostrożniej, wolniej, dostosowując się do coraz to nowych okoliczności. Takiego podejścia skutecznie nauczyła nas przecież już pandemia. W konsekwencji powyższego mierzymy się jednak ze spowolnieniem gospodarczym.
 
Jakub Czyżkowski - Partner Zarządzający, Sente

 


Paweł Seliga - Applications Account Executive - OracleJeśli mówimy o podsumowaniu minionego roku w aspekcie rynku aplikacji biznesowych, to jest oczywiste, że największy wpływ miała tu pandemia COVID-19, która na całym świecie trwale odmieniła pracę, pracowników i biznes. Analitycy rynku zwracają jednak uwagę, że pandemia tylko przyspieszyła trendy, które zostały zapoczątkowane dużo wcześniej – należy do nich na przykład konieczność budowania elastycznych modeli biznesowych umożliwiających łatwe modyfikacje w systemach wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP/EPM/SCM/PLM/CRM), co pozwala na ich dostosowanie do gwałtownych i nieoczekiwanych zmian rynkowych..
 
Paweł Seliga -Applications Account Executive, Oracle

Dariusz Kuśmierek, Dyrektor Działu Produkcji Systemów ERPw Asseco Business Solutions S.A Za nami kolejny rok, który postawił przed biznesem wiele wyzwań. Wymienię tylko niektóre: wojnę w Ukrainie, inflację, kolejne zmiany prawne, bariery technologiczne czy presję konkurencyjną. Za pośrednictwem naszych systemów, ramię w ramię z naszymi klientami mierzyliśmy się z tymi wyzwaniami. Ujmując naszą filozofię działania w jednym zdaniu: robiliśmy i robimy wszystko, by produkty i usługi Asseco Business Solutions umożliwiały firmom rozwój bez ograniczeń.

Dariusz Kuśmierek - Dyrektor Działu Produkcji Systemów ERP w Asseco Business Solutions S.A

 


 

Piotr Ferszka, Prezes i Dyrektor Zarządzający, SAP PolskaRok 2022 był pełen wyzwań. Wpływ pandemii COVID-19, agresja Rosji na Ukrainę, nieustające problemy z łańcuchami dostaw, kryzys energetyczny, inflacja i wzrost stóp procentowych – to tylko kilka czynników, które powodowały rosnącą niepewność zarówno wśród przedsiębiorców jak i konsumentów. Jest jednak kilka elementów, które pozwalają mi optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Piotr Ferszka -Prezes i Dyrektor Zarządzający, SAP Polska

 

Wojciech Borkiewicz, Kierownik ds. Rozwiązań  Comarch ERPTematem, który od wielu lat ściśle wiąże się z informatyzacją przedsiębiorstw, a nawet stał się stałym elementem w zarządzaniu firmą, jest cyfryzacja komunikacji z organami administracji skarbowej. Ustawodawca regularnie digitalizuje kolejne obszary wymiany dokumentów między uczestnikami rynku, a dostawcy systemów finansowo-księgowych dostosowują swoje rozwiązania do nowych przepisów, żeby przedsiębiorcy mogli rozwijać środowiska informatyczne zgodnie obowiązującymi wymogami prawa.

Wojciech Borkiewicz -Kierownik ds. Rozwiązań, Comarch ERP

 

Grzegorz Wikierski, Head of Sales, proALPHA PolskaPodsumowanie roku 2022 w proALPHA należy zacząć od jednego, niezwykle istotnego wydarzenia. Jednak zanim przejdę do konkretów, pozwolę sobie na pewne przemyślenie. Pokolenie Y, zwane również Millenialsami, to zgodnie z definicją przedstawioną w portalu Wikipedia, osoby urodzone pomiędzy 1980 a 2000 rokiem. Wśród wielu cech charakterystycznych przypisywanych temu pokoleniu jest kilka niezwykle istotnych.


Grzegorz Wikierski - Head of Sales, proALPHA Polska

 

Bogusław Skwarna, Country Manager, Rambase PolskaW 2022 roku, Rambase w istotny sposób umocnił pozycję na polskim rynku nadal inwestując w jego rozwój. Znacząco powiększyliśmy zespół handlowy jak również działu rozwoju, dla którego utworzyliśmy oddział.


Bogusław Skwarna - Country Manager, Rambase Polska

 

Mariusz Gołębiewski, Wiceprezes, Abile ConsultingProducenci monolitycznych systemów ERP modernizują swoją ofertę, by sprostać wyzwaniom stawianym im przez rynek. Ekspansja systemów ERP w modelu chmurowym, większe zaangażowanie aplikacji mobilnych oraz elastyczna konfiguracja w oparciu o specjalistyczne moduły i no-code/low-code. Te trzy kierunki zmian realizować będą dostawcy ERP w 2023 roku według ekspertów Abile Consulting.
 

Mariusz Gołębiewski - Wiceprezes, Abile Consulting

 

Robert Pawlak, Prezes Zarządu, L-Systems Sp. z o.o.Rok 2022 był dla L-Systems czasem nowych wyzwań i wielu sukcesów. Każdy początek nowego roku rozpoczynamy od przygotowania coraz ambitniejszych planów dotyczących rozwoju naszej firmy – jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że wszystkie nasze cele i założenia zostały w minionym roku osiągnięte. Dzięki ciężkiej pracy udało nam się zrealizować rekordową liczbę projektów wdrożeniowych, uzyskując tym samym założony poziom zysku i obrotów.
 
Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems Sp. z o.o.

 

Piotr Krzysztoporski, Business Management Systems & Autonomous Enterprise Practice Director Vice President , MindboxW roku 2022 w obrębie naszego działu ERP koncentrowaliśmy się na rozszerzeniu naszej działalności w kolejnych krajach, poszerzeniu oferty o nowe rozwiązania wokół systemów ERP oraz wzmocnieniu sprzedaży w modelu chmurowym. W każdym z tych aspektów w naszej opinii osiągnęliśmy sukces - udało nam się pozyskać kolejnych klientów na Litwie oraz podpisać umowę na duży projekt, który realizujemy z klientem ze Stanów Zjednoczonych, a także zrealizować projekty, w których klienci korzystają z Epicor Kinetic w formule SaaS.
 
Piotr Krzysztoporski - Business Management Systems & Autonomous Enterprise Practice Director, Vice President, Mindbox

 

Mariusz Siwek, Channel Director, Infor Polska Żyjemy w czasach, w których trzeba być gotowym na wszystko. Ubiegły rok jest tego, niestety, najlepszym przykładem. Przedsiębiorstwa wciąż jeszcze dotkliwie odczuwały skutki pandemii, gdy na horyzoncie pojawił się kolejny „czarny łabędź”, czyli inwazja Rosji na Ukrainę. Dla wielu firm w tej części Europy spowodowane tym długofalowe implikacje okazały się być co najmniej równie trudne, jeśli nie trudniejsze, co wyzwania powodowane przez pandemię. Ponowne zakłócenia łańcuchów dostaw w połączeniu z rosnącymi cenami energii, presją płacową i problemami ze znalezieniem pracowników odcisnęły piętno na działalności firm z wielu branż.
 
Mariusz Siwek - Channel Director, Infor Polska

 

Jadwiga Wojtas -  Dyrektor Produkcji i Rozwoju, SonetaPrawie wszyscy zastanawiamy się, jaki będzie ten rozpoczęty rok? Rozważania swoje ograniczę do branży IT, a w szczególności do IT wspierającej polski biznes. Postęp informatyczny to rodzaj „walca”, który prze do przodu niezależnie od turbulencji, które napotyka na drodze. Przez to informatyka jest odczytywana przez jednych jako katalizator do działań czy koło zamachowe rozwoju, a przez innych jako rodzaj pewnej inwestycji, która w czasach turbulencji - a w takich obecnie żyjemy - da wsparcie i pomoże przetrwać niepewny okres.
 
Jadwiga Wojtas - Dyrektor Produkcji i Rozwoju, Soneta

 

dr Paweł Kużdowicz, Członek Zarządu abas Business Solutions PolandAktualne ograniczenia w dostępie do zasobów, w połączeniu z rosnącymi cenami nośników energii, inflacją i niestabilnością w łańcuchu dostaw stanowią poważne wyzwanie dla przedsiębiorców implikując konieczność stałej optymalizacji procesów wytwórczych, a nierzadko zmianę całych modeli biznesowych. Stojąc w obliczu tak dynamicznego rynku istotne okazują się: możliwość bycia elastycznym i otwartość na innowacje. Dlaczego? Ponieważ proaktywne podejście do potencjalnych wyzwań pomaga po pierwsze ograniczyć ryzyko niepowodzeń związanych z procesem wytwórczym, po drugie umożliwia szybką analizę i adaptację do nowych warunków rynkowych i w konsekwencji pozwala na utrzymanie konkurencyjności.
 
dr Paweł Kużdowicz - Członek Zarządu abas Business Solutions Poland

 

Bartłomiej Rutkowski, Sales Manager w CFI Systemy Informatyczne - VENDO.ERP Miniony rok był szczególny dla większości przedsiębiorców. Z jednej strony zaczął się dość optymistycznie - wszyscy planowaliśmy działania po wyjściu z okresu pandemii, z drugiej zaś strony, w krótkim czasie rozpętała się wojna. Inflacja zaczęła galopować i ponownie rozpoczął się czas niepewności. Plany i zakładane strategie trzeba było szybko zweryfikować. Na szczęście rok 2022 dla wielu branż, w tym IT, nie okazał się wcale złym rokiem. A dla niektórych firm, wręcz przeciwnie, był to dobry rok.

Bartłomiej Rutkowski, Sales Manager w CFI Systemy Informatyczne - VENDO.ERP

 

Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2023 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2024 r.
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT  PERSPEKTYWY ERP 2023
 

 
Dążenie do usprawnienia i automatyzacji procesów biznesowych to dwa główne czynniki napędzające rozwój systemów klasy ERP tak na świecie, jak i w Polsce. Można powiedzieć, że nasz rynek śmiało podąża za światowymi trendami, bo w ubiegłym roku zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania technologiami takimi, jak sztuczna inteligencja (SI) i uczenie maszynowe (ML).
 
Michał Górecko - Prezes Zarządu, BPSC

 

Zgodnie z postanowieniami z lat ubiegłych, w roku 2023 uważnie wsłuchiwaliśmy się w sygnały płynące z rynku i od Klientów użytkujących nasze systemy ERP, przekładając je na nowe projekty oraz rozwój istniejących już funkcjonalności. Dążyliśmy przede wszystkim do rozwiązań, które będą realnie użyteczne w usprawnianiu oraz optymalizacji pracy.
 
 
Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsoft

 

Rozwój biznesu jest skorelowany z transformacją technologii. Nowoczesny system ERP zaspokaja stałą biznesową potrzebę automatyzacji i optymalizacji, właśnie dzięki nowej technologii – sztucznej inteli-gencji, uczeniu maszynowemu, chmurze oblicze-niowej czy narzędziom Business Intelligence.
Sztuczna inteligencja przyspiesza postęp. Warto skupić się na możliwościach, jakie oferuje biznesowi i zweryfikować pojawiające się w me-diach mity. Sztuczna inteligencja daje przedsiębiorstwom przede wszystkim szansę na zwiększenie efektywności – w kontekście automatyzacji, analityki czy przewidywania trendów.

Piotr Śledź - Prezes Zarządu, IT.integro

 


Początek roku to tradycyjnie okres refleksji nad tym, co udało się dokonać w roku poprzednim, ale także postanowienia dotyczące nowego roku. Spoglądając na 2023 r. nie sposób wymienić jednego z naszych największych osiągnieć w obszarze produktów ERP, jakim są dalsze kroki w kierunku cyfryzacji naszych rozwiązań, w tym coraz silniejsze portfolio produktów chmurowych, także rozwiązań wymuszonych przez regulacje prawne, jak np. EkoSystem Symfonii KSeF.


Robert Zyskowski - Chief Financial Officer, Symfonia

 

Rok 2023 przyniósł ANEGIS dynamiczny rozwój i realizację ambitnych projektów w obszarze wdrożeń ERP i CRM. Kolejni przedsiębiorcy zdecydowali się wejść na ścieżkę cyfrowej transformacji, aby zapewnić swoim biznesom elastyczność i odporność na zmiany. Takie podejście jest kluczowe dla utrzymania ciągłości operacyjnej w czasach niespokojnych, w których wysoki wskaźnik inflacji, zakłócenia w łańcuchu dostaw, nowe regulacje na przykład w systemie podatkowym i wymogi środowiskowe nie są obojętne dla funkcjonowania przedsiębiorstw.
 
Krzysztof Langner - Chief Sales Officer, ANEGIS

 


2024 roku rynek systemów ERP w Polsce będzie przeżywał fascynującą transformację, odzwierciedlającą globalne trendy i specyficzne potrzeby lokalnego biznesu. Na podstawie analizy raportu SAP Polska „Biznes napędzany cyfrowo. Rozwój w obliczu Przemysłu 5.0” i bieżących informacji płynących z rynku, uważam, że będziemy mogli zaobserwować kilka kluczowych zmian kształtujących ten sektor.
 
Piotr Ferszka- Prezes Zarządu, SAP

Rok 2023 nie tylko przyniósł nam znaczący wzrost, ale również stanowił czas intensywnego planowania i zarysowywania kierunków dalszego rozwoju firmy. Zdajemy sobie sprawę, że dynamiczna ewolucja rynku wymaga stałego dostosowywania się do oczekiwań klientów oraz aktywnego uczestnictwa w rewolucji przemysłowej.

Bartłomiej Rutkowski - Sales Director , CFI Systemy Informatyczne

 


 

Dostawcy systemów ERP coraz częściej w swoich produktach wykorzystują technologię opartą na sztucznej inteligencji (AI), aby zwiększyć efektywność i automatyzację oraz umożliwić bardziej inteligentne zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Mając na uwadze maksymalne wsparcie użytkowników, od wielu lat budujemy własne rozwiązania, które z powodzeniem wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i deep learning.

Radosław Lasota - Product Manager ds Biur Rachunkowych, Comarch

 

W obliczu dynamicznego rozwoju technologii, szczególnie w obszarze sztucznej inteligencji, obserwujemy zmieniający się krajobraz systemów ERP. Wiodące raporty i badania, w tym Deloitte Human Capital Trends, wskazują, że AI staje się kluczowym elementem w strategiach firm. Ponadto obserwacje rynkowe, takie jak dyskusje na konferencji Unleash w Paryżu, również potwierdzają, że AI jest nie tylko tematem modnym, ale przede wszystkim potrzebnym i oczekiwanym przez klientów.
 
Piotr Chrobot - Prezes, Unit4

 

Gdy zastanawiamy się nad postępami poczynionymi w 2023 r. w kierunku optymalizacji naszych systemów ERP, staje się oczywiste, że skupienie się na wykorzystaniu technologii „cloud”, angażowaniu ekspertów i udoskonaleniu prekonfiguracji odegrało kluczową rolę.


Wojciech Ratajczak - Prezes, iPCC

 

Ubiegły rok pokazał wzrost zainteresowania sztuczną inteligencją, głównie w zakresie generatywnej AI, co wiąże się bezpośrednio z opublikowaniem rozwiązania GPT-4. Firmy zaczęły eksperymentować poprzez np. wdrażanie elementów sztucznej inteligencji w oferowanych przez siebie produktach. Nie inaczej wygląda to w przypadku systemów ERP.


Marek Wesołek - SEO,  Sente

 

Miniony rok, mimo swoich licznych wyzwań – od trwającej wojny na Ukrainie, przez zmieniające się otoczenie polityczne, aż po ciągłą niepewność gospodarczą – okazał się dla proALPHA Polska oraz całej grupy proALPHA czasem dynamicznego rozwoju i znaczących osiągnięć.
 

Grzegorz Wikierski - Head of Sales, proALPHA Polska

 

Rok 2023 był trudny dla polskiej gospodarki. Wzrost PKB zaledwie o 0,3%, inflacja 11,6%, sprzedaż detaliczna ogółem -2,6%. Dla branży IT wyzwania związane z presją płacową i trudnością w pozyskaniu nowych pracowników. Ze strony klientów IT skłonność do hamowania inwestycji i poszukiwania oszczędności. W takim klimacie, jak większość producentów systemów ERP mierzyliśmy się w roku 2023 z wyz-waniem utrzymania równowagi w procesie rozwoju naszego oprogramowania. Jak zawsze ważne było odpowiadanie na potrzeby biznesowe klientów, a z drugiej strony kluczowe - przygotowanie na czas rozwiązań związanych z planowanym wejściem w życie Krajowego Systemu e-Faktur.
 
Mirka Achinger- Prezes Zarządu, ODL Sp. z o.o.

 

Czy już w roku 2024 systemy ERP będą wykorzystywały technologię AI? Część producentów podjęło takie działania, ale nie wszyscy i w bardzo wąskim zakresie. Ponieważ dopiero trwa zagospodarowanie scenariuszy biznesowych, zarówno od strony technicznej, jak i praktycznego użycia w systemach wspierających biznes. Jednocześnie odbywa się oswajanie z kalkulacją kosztów i generowania przychodów jakie mogą dane rozwiązania przynieść przedsiębiorstwo, czy użytkownikom.
 
Jadwiga Wojtas - Dyrektor Produkcji i Rozwoju, Soneta

 

Robert Górski, Director of Sales Department Commercial Sector/BS, Axians Rok 2023 upłynął w naszej firmie pod znakiem rebrandingu. S&T zmieniło się w Axians. W obszarze aplikacji biznesowych ostatnie 12 miesięcy to dla nas przede wszystkim okres pracy nad dużymi projektami ERP dla dość zróżnicowanych klientów. Dodatkowo, w wyniku dołączenia do Grupy VINCI uzyskaliśmy dostęp nie tylko do know-how w takich obszarach jak zarządzanie majątkiem i ochrona środowiska, ale przede wszystkim do dodatkowych kompetencji wielu specjalistów rozwiązań SAP i Infor.
 
Robert Górski - Director of Sales Department Commercial Sector/BS, Axiansa

 

Marek Głazowski IFSW 2023 roku IFS wprowadził wiele istotnych nowości produktowych, które miały duże znaczenie dla klientów. Skupialiśmy się na rozwoju narzędzi, które pomagają przedsiębiorstwom raportować działania związane z odpowiedzialnością społeczną, środowis-kiem i zarządzaniem (ESG). W szczególności, narzę-dzia te umożliwiają monitorowanie śladu węglowego, co jest ważne dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju.
 
Marek Głazowski - Prezes Zaządu, IFS

 

Paweł Daszkiewicz, DSRRok 2023 zarysował się wśród polskich przedsiębiorstw produkcyjnych jako czas niepewności i wyczekiwania. Trwająca drugi rok wojna w Ukrainie, trwająca stagnacja gospodarcza, na granicy recesji, w kilku europejskich krajach w tym w Niemczech i Francji, duże napięcia geopolityczne w wielu rejonach świata, a w końcu wybory parlamentarne w Polsce i niepewność kierunków zmian, które po nich miałyby nastąpić – te czynniki spowodowały, że firmy z reguły prowadziły również inwestycje IT bardzo ostrożnie.
 
Paweł Daszkiewicz - Dyrektor Realizacji Usług, DSR
Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2019 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2020 r.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
rafal orawski bpscRynek ERP w naszym kraju rozwija się w kilkuprocentowym tempie. Niektóre branże z digitalizacją radzą sobie lepiej niż inne, ale ogólnie inwestycje w zaawansowane IT zmierzają w dobrym kierunku. Warty podkreślenia jest fakt, że coraz chętniej robią to firmy średniej wielkości, a to one są kołem zamachowym gospodarki. To dobry prognostyk na przyszłość będący wypadkową wielu czynników. Między innymi edukacji prowadzonej przez dostawców zaawansowanych rozwiązań IT.
 

Rafał Orawski - Prezes Zarządu BPSC

 


 

robert czula sonetaDo częstych i niekiedy zaskakujących zmian w przepisach polscy przedsiębiorcy zdążyli się już przyzwyczaić. Wprowadzenie e-sprawozdań, Białej Listy Podatników, ulgi podatkowej dla osób do 26 roku życia, uruchomienie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych, nowelizacja ustawy o split payment, modyfikacje w deklaracjach PIT-11 – to tylko wybrane zmiany minionego roku.


Robert Czuła - Prezes Zarządu Soneta Sp. z o.o.

 


 

BARTŁOMIEJ DENKOWSKI - IFSStrategia rozwoju IFS pozostaje niezmienna od lat i co najważniejsze rynek weryfikuje ją pozytywnie. Dowodem tego jest chociażby 32-proc. wzrost naszej sprzedaży w 2019 roku czy interesujące wyniki badania benchmarkowego IDC z zeszłego roku wskazujące m.in. na 18-proc. poprawę produktywności użytkowników uzyskaną w wyniku wdrożenia rozwiązań IFS. Oczywiście corocznie dokonujemy aktualizacji naszej strategii, włączając w nią te biznesowe i technologiczne trendy, które mają szansę stać się nowymi źródłami korzyści dla naszych klientów.

Bartłomiej Denkowski - PreSales Director IFS Europe East

 


 

piotr sledz it integro W 2019 roku obserwowaliśmy umocnienie trendów związanych z rewolucją 4.0, a przede wszystkim globalizacją we wszystkich obszarach życia gospodarczego i społecznego, których technologia jest nieodłącznym elementem.Technologiczni producenci rozwijają się niezwykle dynamicznie, a tworzone przez nich rozwiązania stają się coraz bardziej dostępne dzięki internetowi. Jednym z przełomów ostatnich lat jest technologia chmury obliczeniowej, rozwijana przez największe firmy technologiczne na świecie. Korzystają z niej zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje.

Piotr Śledź - Prezes Zarządu IT.Integro Sp. z o.o.

 


 

aneta jarczynska sageMoże się wydawać, że transformacja cyfrowa zaczęła się w Polsce na dobre, a to spowoduje dynamiczny wzrost na rynku zintegrowanych systemów informatycznych dla biznesu, ale dane rynkowe mówią coś zgoła innego. Jeśli skupimy się na podstawie naszej gospodarki, czyli sektorze MŚP, to zauważmy, że w ostatnich dwóch latach procent przedsiębiorstw wykorzystujących ERP w swojej działalności wzrósł raptem o około 2%.



Aneta Jarczyńska - Product Marketing Manager w Sage.

 


 

RAFAŁ WRONOWSK - SIMPLEWspółczesny biznes nie wyobraża sobie funkcjonowania bez systemów ERP. Bez sprawnego zarządzania, cyfryzacji, żadna firma czy jednostka publiczna nie będzie funkcjonowała w 100% efektywnie. Dzisiejsze ERP to swoiste centrum dowodzenia przedsiębiorstwem, bez którego wykonanie wielu podstawowych operacji jest niemożliwe. W dobie dynamicznie rozwijającego się rynku IT i nowych technologii, przez cały rok, pracowaliśmy nad udoskonalaniem produktów, by spełniały wymagania naszych klientów i odpowiadały na ich potrzeby.


Rafał Wnorowski - Prezes Zarządu SIMPLE S.A.

 


 

piotr feszko oracleNie będę szczególnie odkrywczy mówiąc, że rok 2018 był zdecydowanie „Rokiem Chmury” – nie tylko dla Oracle, ale dla całej branży systemów ERP. Można powiedzieć, że dla Oracle był nim szczególnie, ponieważ nasz sztandarowy produkt Oracle ERP Cloud po raz kolejny został wyróżniony w raporcie Gartnera, jako jedyny lider w sławnym „Magicznym Kwadrancie” publikowanym przez to biuro analityczne. Mowa o raporcie „Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Midsize Enterprises” z października 2018 roku.


Piotr Feszko - Dyrektor Sprzedaży Aplikacji w Oracle Polska.

 


 

hanna kurekMicrosoft od wielu lat skutecznie realizuje strategię rozwoju aplikacji biznesowych w chmurze. W 2019 roku wprowadziliśmy na rynek polską wersję Microsoft Dynamics 365 Business Central, dzięki której rodzime firmy z sektora MŚP zyskały możliwość korzystania z zaawansowanych narzędzi z obszaru analityki, produktywności, Internetu rzeczy czy sztucznej inteligencji.
 


Hanna Kurek - Microsoft Dynamics Business Group Lead


 

ANDRZEJ GIBAS SAPSAP de facto stworzył rynek ERP. Od lat utrzymujemy pozycję lidera polskiego rynku oprogramowania dla biznesu. Nasz udział w tym rynku cały czas utrzymuje się na poziomie zbliżonym do 40 proc. i rok 2019 nie przyniósł pod tym względem istotnych zmian. Natomiast celem jaki stawiamy sobie jako organizacja jest wsparcie firm we wszystkich kluczowych obszarach funkcjonowania biznesu. Jako globalny lider wspierający klientów w transformacji cyfrowej, stale rozszerzamy naszą ofertę, również w Polsce. Od dobrych kilku lat segment ERP stanowi mniej niż 50 proc. przychodów SAP w Polsce.
 
Andrzej Gibas - Prezes SAP Polska

 

 


 

bartlomiej lux cfRok 2019 to był to udany rok dla firmy CFI Systemy Informatyczne. Spółka dynamicznie się rozwija od dwóch lat - w 2018 roku urosła aż o 87%, a w roku 2019 o kolejne 42%. Tak szybki rozwój potwierdza, że przyjęta przez nas strategia działania na rynku jest właściwa. Co więcej - potwierdza unikalność naszego produktu - VENDO.ERP.
 


Bartłomiej Lux - Współwłaściciel i prokurent CFI Systemy Informatyczne VENDO.ERP

 


 

ROBERT PAWLAK  L-SYSTEMSRok 2019 był rokiem rekordowym pod względem liczby realizowanych projektów wdrożeniowych, a w następstwie, rokiem rekordowym pod względem osiągniętego obrotu i zysku. Wzrosło także zatrudnienie o niemal 30%, przy czym udało nam się pozyskać bardzo doświadczonych konsultantów, podnosząc w ten sposób jeszcze bardziej kompeten-cje naszej firmy. Ponieważ niezmiennie chcemy być jednym z najlepszych miejsc do pracy na świecie, konsekwentnie realizujemy politykę pozyskiwania pracowników wnoszących nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także pasujących do nas charakterologicznie, którzy chcą współpracować z nami w oparciu o nadrzędną wartość naszej firmy, którą jest szacunek.
 
Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems

 


 

Piotr Krupiarz - SenteRok 2019 przyniósł zwiększenie świadomości na temat tego, jak ważne w procesie rozwoju i wzrostu firmy jest wykorzystywanie odpowiednio dostosowanych rozwiązań informatycznych. Szczególnie zauważalne jest to w firmach handlowych i produkcyjnych, które nie tylko działają na konkurencyjnym rynku, ale i spotykają się z coraz bardziej świadomym, a co za tym idzie wymagającym, klientem. Działające w takim otoczeniu biznesowym firmy muszą umieć reagować dynamicznie, dostosowując sposób działania oraz swoją ofertę, do szybko zmieniających się potrzeb.
 

Piotr Krupiarz - Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

 

 


 

pawel daszkiewcz dsrMiniony rok dla sektora przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce wiązał się z pokonywaniem wyzwań, które już w poprzednich latach głęboko się zarysowały. Wśród tych najważniejszych należy wymienić: zmniejszanie czasu życia produktów, wymóg ich konfigurowalności pod wymagania nabywców, ciągłą presję cenową, wyśrubowane normy jakościowe z zapewnieniem śladu kontrolnego jak produkcja przebiegła, terminowość realizacji oraz te stosunkowo świeższe: niedobór pracowników, wzrost ceny energii, a wreszcie liczne zmiany przepisów i powiązane z nimi wymogi sprawozdawczości.
 
Paweł Daszkiewicz - Dyrektor ds. Realizacji Usług DSR S.A.

 


 

piotr michala ipccW 2020 roku prognozujemy zjawiska takie jak: dalszy wzrost rynku ERP, większy popyt na rozwiązania chmurowe, pojawienie się zewnętrznych rozszerzeń tych rozwiązań, wymiana „słabszych” systemów na kompleksowe, a także rosnąca potrzeba sprawnego zarządzania coraz bardziej skomplikowanym łańcuchem dostaw.
 
Piotr Michala - Wiceprezes Zarządu, iPCC Sp. z o.o.

 

 


 

witold podgorski comarch 2018 raport erp perspektywyZmiany w przepisach podatkowych, rosnące zapotrzebowanie wśród przedsiębiorców na usługi chmurowe oraz wykorzystanie nowych technologii w systemach informatycznych to były główne zjawiska, które miały wpływ na kierunki prac badawczo-rozwojowych oraz rozbudowę naszej oferty rozwiązań klasy ERP.
 

Tomasz Rutkowski - Dyrektor Konsultingu Comarch ERP

 

 


 
tomasz majcherek proalpha 2018 raport erp perspektywyproALPHA na globalnym rynku działa od 25 lat, w Polsce już od ponad 10. Jesteśmy wiodącym dostawcą w obszarze systemów ERP, a ostatnio także w zakresie analizy biznesowej i zarządzania czasem pracy dla przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usług profesjonalnych.  W roku 2019 konsekwentnie realizowaliśmy strategię rozwoju – związaną z pozyskiwaniem nowych klientów, migracjami systemów do nowych wersji oprogramowania oraz rozbudowywaniem istniejących instalacji klienckich. Zwiększyliśmy zatrudnienie - zespół proALPHA w Polsce rośnie. Nowi pracownicy wzmocnili głównie działy wdrożeniowe. Obecnie jesteśmy w trakcie kolejnych rekrutacji. Silny i profesjonalny zespół to podstawa naszego sukcesu. W Grupie proALPHA pracuje obecnie ponad 1200 pracowników.
 

Tomasz Majcherek - Prezes Zarządu, proALPHA

 

miroslawa achinger odl 2018 raport erp perspektywyRozwój oferty produktowej ERP ODL w 2019 roku koncentrował się na dostarczaniu narzędzi zwiększania sprzedaży, podnoszenia jakości obsługi klienta i optymalizacji procesów logistycznych. Wprowadziliśmy wiele udoskonaleń, spośród których warto wspomnieć o rozszerzeniu spektrum możliwości stosowania różnych typów promocji konsumenckich oraz udoskonaleniu WEB API do integracji z rozwiązaniami typu e-commerce czy marketing automation. Aplikacja Mobilny Magazynier wzbogacona została o szereg nowych funkcji podnoszących wydajność pracy na kolektorach danych.

Mirka Achinger - Prezes Zarządu, ODL Sp. z o.o.

 


 

tomasz dobrzanski unit4Bliska współpraca z klientem i rozwijanie produktów w oparciu o doświadczenia użytkowników to najważniejsza wartość i najistotniejszy kierunek rozwoju naszego oprogramowania w 2020 roku. Zawarta jest ona w haśle People Experience, które wyraża filozofię i podejście do biznesu Unit4 Polska.
 


Mateusz Łaba - Account Manager Unit4 Polska

 

 


 

Piotr Górmikiewicz - itelligenceMiniony rok był bez wątpienia kolejnym udanym dla itelligence. W Polsce nasz zespół przekroczył 250 osób, pozyskaliśmy nowych klientów zarówno lokalnie jak i globalnie. Zanotowaliśmy stabilny wzrost przychodów oraz zrealizowaliśmy z sukcesem kilka wdrożeń systemu ERP nowej generacji - SAP S/4HANA. Niezmiennie cieszymy się z rosnącego portfolio nowych projektów, realizowanych dla wiodących firm z branży produkcyjnej i nie tylko.

 
Piotr Górnikiewicz - Dyrektor Sprzedaży itelligence Sp. z o.o.

 


 

MICHAŁ BUDA - DAHLIAMATIC2019 rok zakończyliśmy bogatsi w nowe doświadczenia projektowe, podpisane kontrakty i zawarte partnerstwa. Nasi specjaliści mierzyli się z dostosowywaniem systemów ERP do zmieniających się przepisów prawa, między innymi w zakresie obsługi białej księgi podatników VAT wypracowując rozwiązania, które minimalizowałyby niedogodności wynikające z tych zmian i wspierające w pracy użytkowników końcowych.
 

Michał Buda - Prezes Zarządu, Dahliamatic Sp. z o.o.

 


 

JAKUB POLKOWSKI - RAMBASE ERP - PERSPEKTYWY ERP

Miniony rok to 12 miesięcy wytężonej pracy dla RamBase i naszych klientów. Z obserwacji jakie mamy wynika jasno, że dzisiaj biznes oczekuje rozwiązań IT w pełni elastycznych, mobilnych, nowoczesnych i przewidywalnych kosztowo. Systemy ERP oparte o chmurę są i w dalszym ciągu będą przyszłością rynku IT w Polsce. Naszym zdaniem wielki potencjał drzemie w takich sektorach jak produkcja, dystrybucja i logistyka. W tych obszarach dotychczasowe rozwiązania On-premise będą musiały ustąpić miejsca nowocześniejszym, tańszym, szybszym i o wiele wygodniejszym rozwiązaniom Cloud ERP.

 


Jakub Polkowski - Channel Executive Poland RamBase - Jakob Hatteland Computer AS

 


 

TOMASZ FIDOS - HUMANSOFTZeszły rok zakończyliśmy znaczącym wzrostem sprzedaży w obszarze własnych systemów ERP oraz platformy Business Intelligence Qlik. Dla Humansoft był to więc dobry rok. Podobnie jak w zeszłych latach, również w ubiegłym roku prowadziliśmy projekty, których celem było stworzenie najbardziej oczekiwanych przez klientów rozwiązań. Jednym z takich projektów był system WMS.
 

Tomasz Fidos - Prezes Zarządu, Humansoft Sp. z o.o.

 


 

MICHAŁ ŻELICHOWSKI - EQ SYSTEMGłównym założeniem systemów ERP jest integrowanie wszystkich procesów zachodzących w organizacji. Co jednak kryje się pod określeniem „wszystkich”? Dla nas – jako firmy, która nie tylko doradza i wdraża systemy IT, ale także je tworzy – to rozwiązanie IT powinno być dopasowane do sytuacji panującej w przedsiębiorstwie i tego jak ono funkcjonuje, a nie na odwrót. Uważamy, że umiejętność dostosowania narzędzia IT do procesów zachodzących w firmie jest kluczem do sukcesu.
 

Michał Żelichowski - Członek Zarządu eq system Sp. z o.o.

 


 

JAKUB RABURSKI - REKORD SYSTEMW roku 2019 kontynuowaliśmy realizację strategii rozwoju systemu Anakonda ERP, opierając się najego najistotniejszych cechach. Anakonda ERP jest największym polskim przedsięwzięciem Open Source oraznajwiększym i jedynym w całości powstającym w kraju tak rozbudowanym systemem do zarządzania przedsiębiorstwem udostępnianym na licencji GNU GPL, czyli bez żadnych opłat licencyjnych. Taki model biznesowy wykorzystujący zalety ruchu wolnego oprogramowania sprawia, że Anakonda od 2002 roku rozwija się pod wpływem trzech głównych czynników, naturalnie przystosowując się do polskiego środowiska biznesowego.
 

Jakub Raburski - Twórca systemu Anakonda ERP, Właściciel firmy Record System

 


 

PRZEMYSŁAW KANIA - CISCONie możemy zaprzeczyć, że żyjemy w gospodarce opartej o dane, w całości spowitej przez sieć. Rozmiar i złożoność Internetu postępuje w taki sposób, jakiego wiele osób nie przewidywało. Jak wynika z przeprowadzonego przez nas badania Cisco Visual Networking Indeks, już do 2022 roku, roczny ruch IP w sieci ma szansę osiągnąć wyższy poziom niż miało to miejsce w całej dotychczasowej historii Internetu.
 

Przemysław Kania - Dyrektor Generalny, Cisco w Polsce

 

 
POLITYKA PRYWATNOŚCI
(obowiązuje od 25 maja 2018 r.)
I. Postanowienia ogólne
II. Cel i zakres zbierania danych
III. Podstawa przetwarzania danych
IV. Prawo kontroli, dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania
V. Pliki „Cookies”
VI. Postanowienia końcowe
 
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
  1. Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem Serwisu www.erp-view.pl jest Patrycjusz Jaworski wykonujący działalność gospodarczą pod firmą ERP-VIEW.PL PATRYCJUSZ JAWORSKI wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki, adres miejsca wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Dzielna 25/17, 54-152 Wrocław, NIP: 8942457040, REGON: 020881427, adres poczty elektronicznej (e-mail): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zwany dalej "Administratorem" i będący jednocześnie Usługodawcą.
  2. Wszelkie wyrazy lub wyrażenia pisane w treści niniejszej Polityki Prywatności z dużej litery należy rozumieć zgodnie z ich definicją zawartą w Regulaminie Serwisu www.erp-view.pl.
II. CEL I ZAKRES ZBIERANIA DANYCH
  1. Dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktowania się z Usługobiorcą, do celów informacyjnych, księgowych oraz innych czynności związanych z aktywnością Usługobiorcy w Serwisie www.erp-view.pl, a także marketingu bezpośredniego dotyczącego własnych usług, realizowanego w formie tradycyjnej (papierowo), stanowiącym tzw. prawnie uzasadniony interes przedsiębiorcy. Dane w tych celach przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b), c) i f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
  2. Po wyrażeniu odrębnej zgody, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO dane mogą być przetwarzane również w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną lub wykonywania telefonicznych połączeń w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę.
  3. Dane osobowe przetwarzane w celach związanych z realizacją usług będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji usług, po czym dane podlegające archiwizacji będą przechowywane przez okres właściwy dla przedawnienia roszczeń, tj. 10 lat. Dane osobowe przetwarzane w celach marketingowych objętych oświadczeniem zgody będą przetwarzane do czasu odwołania zgody.
  4. W przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, osoba, której dane dotyczą, ma prawo wnieść skargę do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (od 25 maja 2018 roku – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
  5.  Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak podanie oznaczonych danych osobowych jest warunkiem zamówienia usługi, natomiast konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości zamówienia usługi w Serwisie.
  6. Dane osobowe będą przetwarzane także w sposób zautomatyzowany w formie profilowania, o ile użytkownik wyrazi na to zgodę na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO. Konsekwencją profilowania będzie przypisanie danej osobie profilu w celu podejmowania dotyczących jej decyzji bądź analizy lub przewidywania jej preferencji, zachowań i postaw.
  7.  Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności zapewnia, że zbierane przez niego dane są:
    a) przetwarzane zgodnie z prawem,
    b) zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami,
    c) merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane oraz przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania.
III. PRAWO KONTROLI, DOSTĘPU DO TREŚCI SWOICH DANYCH ORAZ ICH POPRAWIANIA
  1. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  2. W celu realizacji uprawnień, o których mowa w pkt 1 można wysłać stosowną wiadomość e-mail na adres: p.jaworski(at)erp-view.pl.
IV. PLIKI "COOKIES"
  1. Serwis Usługodawcy używa plików „cookies”. Brak zmiany po stronie Usługobiorcy ustawień przeglądarki jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na ich użycie.
  2. Instalacja plików „cookies” jest konieczna do prawidłowego świadczenia usług w Serwisie. W plikach „cookies" znajdują się informacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Serwisu, w szczególności tych wymagających autoryzacji.
  3. W ramach Serwisu stosowane są trzy rodzaje plików „cookies”: „sesyjne”, „stałe” oraz analityczne.
    a) „Cookies” „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Usługobiorcy do czasu wylogowania (opuszczenia Serwisu).
    b) „Stałe” pliki „cookies” przechowywane są w urządzeniu końcowym Usługobiorcy przez czas określony w parametrach plików „cookies” lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
    c) „Cookies” „analityczne” umożliwiają lepsze poznanie sposobu interakcji Usługobiorcy w zakresie zawartości Serwisu, lepiej zorganizować jego układ. “Analityczne” „cookies” gromadzą informacje o sposobie korzystania z Serwisu przez Usługobiorców, typie strony, z jakiej Usługobiorca został przekierowany, oraz liczbie odwiedzin i czasie wizyty Usługobiorcy na stronie serwisu. Informacje te nie rejestrują konkretnych danych osobowych Usługobiorcy, lecz służą do opracowania statystyk korzystania z Serwisu.
  4.  Użytkownik ma prawo zadecydowania w zakresie dostępu plików „cookies” do swojego komputera poprzez ich uprzedni wybór w oknie swojej przeglądarki. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  1. Administrator stosuje środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności zabezpiecza dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem obowiązujących przepisów oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.
  2. Usługodawca udostępnia odpowiednie środki techniczne zapobiegające pozyskiwaniu i modyfikowaniu przez osoby nieuprawnione, danych osobowych przesyłanych drogą elektroniczną.
  3. W sprawach nieuregulowanych niniejszą Polityką Prywatności stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu Serwisu www.erp-view.pl, przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.
  4.  Postanowienia niniejszej Polityki Prywatności wchodzą w życie z dniem 25 maja 2018 roku.
 
 
ser groupSER Group łączy ludzi, produkty i procesy w optymalny sposób by zapewnić pracownikom cyfrowe środowisko pracy przyszłości. Dzięki platformie Doxis4 iECM od 30 lat ustalamy standardy rozwoju rozwiązań ECM w dużych przedsiębiorstwach. Ponad 1 mln zadowolonych użytkowników na świecie polega na naszych przyjaznych w obsłudze rozwiązaniach by zwiększyć tzw. zwrot z informacji. Zintegrowana platforma rozwiązań ECM i BPM (zarządzanie procesami biznesowymi) sprawnie łączy treści z procesami – z korzyścią dla użytkowników. Podejście "ECM Excellence by SER” łączy w sobie wizję, wiedzę i doświadczenie ponad 550 pracowników SER Group.

Dzięki temu, że posiadamy biura sprzedażowe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluxu, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Rosji, UK, Indiach i Chinach, oferujemy klientom dostosowane do lokalnych wymagań produkty i rozwiązania. Międzynarodowa sieć partnerów wspiera nasze działania w jeszcze większej liczbie miejsc.
 
 

Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu internetowego www.erp-view.pl Usługobiorcy są zobowiązani zapoznać się z treścią Regulaminu.

REGULAMIN SERWISU INTERNETOWEGO WWW.ERP-VIEW.PL

I. Postanowienia ogólne
II. Definicje
III. Rodzaj i zakres usług elektronicznych
IV. Warunki świadczenia i zawierania umów o świadczenie usług elektronicznych
V. Warunki rozwiązywania umów o świadczenie usług elektronicznych
VI. Tryb postępowania reklamacyjnego
VII. Własność intelektualna
VIII. Odpowiedzialność
IX. Postanowienia końcowe

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Serwis internetowy działający pod adresem www.erp-view.pl prowadzony jest przez Patrycjusza Jaworskiego wykonującego działalność gospodarczą pod firmą ERP-VIEW.PL PATRYCJUSZ JAWORSKI wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki, adres miejsca wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Dzielna 25/17, 54-152 Wrocław, NIP: 8942457040, REGON: 020881427, adres poczty elektronicznej (e-mail): p.jaworski(at)erp-view.pl, tel. +48 502 578 119.
  2. Serwis www.erp-view.pl działa na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie i jest przeznaczony dla Przedsiębiorców.
  3. Regulamin określa rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną przez Serwis www.erp-view.pl, zasady świadczenia tych usług, warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną, a także tryb postępowania reklamacyjnego.
  4. Każdy Usługobiorca z chwilą podjęcia czynności zmierzających do korzystania z Usług Elektronicznych Serwisu www.erp-view.pl, zobowiązany jest do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.
  5. Serwis oraz Usługodawca nie prowadzi sprzedaży produktów oraz usług prezentowanych w Serwisie.
  6. Serwis nie jest stroną stosunków prawnych pomiędzy Reklamodawcami lub zleceniobiorcami, a Usługobiorcami, wynikających oraz bezpośrednio związanych z zamieszczonymi ogłoszeniami i reklamami.
  7. Usługobiorcy oraz Reklamodawcy odpowiadają za skutki niewykonania lub nienależytego wykonania zaciągniętych przez siebie ich wzajemnych zobowiązań.
  8. Usługodawca nie odpowiada za brak zainteresowania oraz odpowiedzi na zamieszczone w Serwisie ogłoszenia lub reklamy.
  9. Reklamodawca jest zobowiązany do tego, aby treści opisowe reklam lub ogłoszeń oraz produktów i usług prezentowanych w Serwisie oraz ich dostępność były aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Treść ogłoszenia lub reklamy powinna być przygotowana przez Reklamodawcę w sposób zgodny z rzeczywistością, rzetelny i kompletny oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do istoty lub właściwości.
  10. W Serwisie obowiązuje całkowity zakaz prezentowania oraz obrotu przedmiotami, których posiadanie jest zabronione zgodnie z polskim prawem w szczególności środków odurzających, broni palnej, dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz przedmiotów nabytych niezgodnie z prawem, tj. pochodzących z kradzieży oraz innych zabronionych przez przepisy powszechnie obowiązujące.
  11. W Serwisie obowiązuje zakaz prezentowania oraz świadczenia usług zabronionych przez przepisy powszechnie obowiązujące.
  12. Wszystkie nazwy handlowe, nazwy produktów, firm i ich logo użyte na stronie internetowej Serwisu pod adresem www.erp-view.pl należą do ich właścicieli i są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych. Mogą być one zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na stronie internetowej Serwisu pod adresem www.erp-view.pl użyte są w celach informacyjnych.
  13. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy:
    a) Kodeksu cywilnego;
    b) Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz. U. 2014 poz. 827);
    c) Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. nr 24, poz. 83 z późniejszymi zmianami);
    d) Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.

II. DEFINICJE

  1. KONSUMENT - osoba fizyczna, która dokonuje z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
  2.  LICENCJA - umowa licencyjna w rozumieniu rozdziału 5 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83).
  3. NEWSLETTER - Usługa Elektroniczna pozwalająca Usługobiorcy na subskrybowanie i otrzymywanie na podany przez Usługobiorcę adres e-mail bezpłatnych informacji pochodzących od Usługodawcy, dotyczących Serwisu.
  4. PRZEDSIĘBIORCA - osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna, o której mowa w art. 331 § 1 kodeksu cywilnego, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową.
  5. RAPORT ERP - szczegółowa bezpłatna analiza dostępnych na polskim rynku systemów ERP, wykonana w oparciu o funkcjonalności istotne z punktu widzenia przedsiębiorcy prowadzącego działalność w Polsce. Warunkiem otrzymania bezpłatnego raportu jest wyrażenie zgody na przekazanie danych kontaktowych partnerom raportu w celu przedstawienia oferty handlowej.
  6. REGULAMIN - niniejszy regulamin Serwisu.
  7. REKLAMODAWCA - Przedsiębiorca będący osobą fizyczną, osobą prawną lub jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej zlecający zamieszczenie reklamy (w postaci udostępnianej przez Usługodawcę) w Serwisie lub dokonujący rezerwacji powierzchni reklamowej w Serwisie, niezależnie od tego czy działa w imieniu własnym czy w imieniu lub na rzecz osób trzecich.
  8. SERWIS - serwis internetowy Usługodawcy działający pod adresem www.erp-view.pl.
  9. USŁUGODAWCA – Patrycjusz Jaworski wykonujący działalność gospodarczą pod firmą ERP-VIEW.PL PATRYCJUSZ JAWORSKI, ul. Dzielna 25/17, 54-152 Wrocław, NIP: 8942457040, REGON: 020881427.
  10. USŁUGOBIORCA, UŻYTKOWNIK –osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną, korzystająca z Usługi Elektronicznej.
  11. USŁUGA ELEKTRONICZNA – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Usługobiorcy za pośrednictwem Serwisu.
  12. WYSZUKIWARKA - Usługa Elektroniczna udostępniona Usługobiorcom przez Usługodawcę, umożliwiająca wyszukiwanie określonych treści na podstawie podanych przez Usługobiorcę słów.
  13. ZLECENIE - informacja umieszczana przez Zlecającego w Formularzu Raportu ERP na stronie www.raport-erp.pl, będąca wyrazem woli otrzymania szczegółowej analizy w postaci Raportu ERP.
  14. ZLECAJĄCY - Użytkownik składający za pośrednictwem Serwisu zamówienie wykonania Raportu ERP przez Usługodawcę.

III. RODZAJ I ZAKRES USŁUG ELEKTRONICZNYCH

  1. Usługodawca umożliwia za pośrednictwem Serwisu korzystanie z Usług Elektronicznych takich jak:
    a) Wyszukiwarka,
    b) Newsletter,
    c) zamieszczanie treści reklamowych w Serwisie,
    d) promowanie ofert w Serwisie,
    e) odtwarzanie filmików,
    f) przekierowanie do formularza Raportu ERP.
  2. Świadczenie Usług na rzecz Usługobiorców w Serwisie odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie.
  3.  Usługodawca ma prawo do zamieszczania na stronie Serwisu treści reklamowych. Treści te stanowią integralną część Serwisu i prezentowanych w nim materiałów.

IV. WARUNKI ŚWIADCZENIIA I ZAWIERANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH

  1. Świadczenie Usług Elektronicznych określonych w rozdziale III pkt 1 lit. a), b), e) oraz f) Regulaminu przez Usługodawcę jest nieodpłatne.
  2.  Świadczenie Usługi Elektronicznej określonej w rozdziale III pkt 1 lit. c) oraz d) Regulaminu przez Usługodawcę jest płatne zgodnie z cennikiem reklam Serwisu.
  3. Okres na jaki umowa zostaje zawarta:
    a) Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na korzystaniu z Wyszukiwarki, zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą zaprzestania korzystania z tej Usługi przez Użytkownika.
    b) Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na korzystaniu z Newslettera zawierana jest na czas nieoznaczony.
    c) Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na zamieszczaniu treści reklamowych zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą upływu okresu na jaki została zawarta lub w momencie wyczerpania środków pieniężnych określonych budżetem kampanii reklamowej.
    i. Odpowiedzialność za treść reklam ponosi Reklamodawca.
    ii. W przypadku powstania roszczeń osób trzecich w stosunku do Usługodawcy wskutek zamieszczenia reklam na stronie Serwisu, Reklamodawca zobowiązuje się do zwolnienia Usługodawcy z tych roszczeń poprzez wstąpienie w jego miejsce.
    iii. Agencje reklamowe oraz inne podmioty prowadzące działalność gospodarczą o charakterze pośrednictwa w reklamie działający w imieniu i na rzecz swoich klientów, są odpowiedzialni solidarnie z podmiotami, które reprezentują za terminową zapłatę należności na rzecz Usługodawcy z tytułu zamieszczenia reklam w Serwisie.
    iv. Usługodawca zastrzega sobie prawo do odmowy zamieszczenia reklam niezgodnych z prawem lub naruszających prawa osób trzecich albo wobec których istnieje uzasadniona obawa takiej niezgodności lub naruszenia.
    d) Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na odtwarzaniu filmików, zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą zaprzestania korzystania z tej Usługi przez Użytkownika.
    e) Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na promowaniu ofert zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą upływu okresu na jaki została zawarta.
    f) Umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na przekierowywaniu na stronę Raportu ERP, zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą zaprzestania korzystania z tej Usługi przez Użytkownika.
  4. Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Usługodawca:
    a) komputer (lub urządzenie mobilne) z dostępem do Internetu,
    b) dostęp do poczty elektronicznej,
    c) przeglądarka internetowa,
    d) włączenie w przeglądarce internetowej Cookies oraz Javascript.
  5. Usługobiorca zobowiązany jest do korzystania z Serwisu w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych i praw własności intelektualnej osób trzecich.
  6. Usługobiorca zobowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym.
  7. Usługobiorcę obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym.
  8. Usługobiorca zobowiązany jest do powstrzymywania się od jakichkolwiek działań, które mogłyby utrudniać lub zakłócać funkcjonowanie Serwisu oraz działań na szkodę Usługodawcy oraz innych podmiotów.
  9. Usługodawca zastrzega prawo do odmowy publikacji, edycji lub usunięcia treści, w tym ogłoszeń, reklam i zdjęć, których charakter narusza postanowienia Regulaminu, przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności gdy zawierają elementy:
    a) powszechnie uznane za obraźliwe lub wulgarne,
    b) o charakterze rasistowskim,
    c) o charakterze pornograficznym lub erotycznym,
    d) noszące znamiona przestępstw lub czynów nieuczciwej konkurencji,
    e) naruszające prawa autorskie oraz prawa własności intelektualnej,
    f) wprowadzające w błąd Usługobiorców,
    g) reklamujące inne serwisy, w tym w szczególności serwisy konkurencyjne w stosunku do www.erp-view.pl,
    h) będące SPAMem lub materiałem promocyjnym,
    i) zawierające ogłoszenia o działaniach konkursowych organizowanych bez zgody Serwisu.

V. WARUNKI ROZWIĄZYWANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH

  1. Wypowiedzenie umowy o świadczenie Usługi Elektronicznej:
    a) Wypowiedzeniu może ulec umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej o charakterze ciągłym i bezterminowym (Newsletter).
    b) Usługobiorca będący Konsumentem może wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym i bez wskazywania przyczyn poprzez przesłanie stosownego oświadczenia za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
    c) Usługodawca może wypowiedzieć umowę o świadczenie usługi drogą elektroniczną, w przypadku, gdy Usługobiorca narusza Regulamin, w szczególności, gdy dostarcza treści o charakterze bezprawnym po bezskutecznym wcześniejszym wezwaniu do zaprzestania naruszeń z wyznaczeniem odpowiedniego terminu. Umowa w takim wypadku wygasa po upływie 7 dni od dnia złożenia oświadczenia woli o jej wypowiedzeniu (okres wypowiedzenia).
    d) Wypowiedzenie prowadzi do ustania stosunku prawnego ze skutkiem na przyszłość.
  2. Usługodawca i Usługobiorca mogą rozwiązać umowę o świadczenie Usługi Elektronicznej w Serwisie, w każdym czasie w drodze porozumienia stron.

VI. TRYB POSTĘPOWANIA REKLAMACYJNEGO

  1. Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych przez Usługodawcę:
    a) Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych za pośrednictwem Serwisu Usługobiorca może składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
    b) W powyższej wiadomości e-mail, należy podać jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane biurowe. Podane informacje znacznie ułatwią i przyspieszą rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę.
    c) Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od momentu zgłoszenia.
    d) Odpowiedź Usługodawcy w sprawie reklamacji jest wysyłana na adres e-mail Usługobiorcy podany w zgłoszeniu reklamacyjnym lub w inny podany przez Usługobiorcę sposób.

VII. WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA

  1. Wszystkie treści zamieszczone na stronie internetowej pod adresem www.erp-view.pl, w tym nazwa Serwisu, jego funkcjonalności, wygląd graficzny, logotypy, elementy grafiki, układ i kompozycja tych elementów (tzw. "layout"), znaki towarowe, oprogramowanie oraz baza danych korzystają z ochrony prawnoautorskiej i (z wyjątkiem treści zamieszczanych przez Usługobiorców oraz elementów wykorzystywanych na zasadach licencji, przeniesienia praw autorskich lub dozwolonego użytku) są własnością Patrycjusza Jaworskiego wykonującego działalność gospodarczą w ERP-VIEW.PL PATRYCJUSZ JAWORSKI, Dzielna 25/17, 54-152 Wrocław, NIP: 8942457040, REGON: 020881427. Usługobiorca ponosi pełną odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną Usługodawcy, będącą następstwem użycia jakiejkolwiek zawartości strony www.erp-view.pl, bez zgody Usługodawcy.
  2. Jakiekolwiek wykorzystanie przez kogokolwiek, bez wyraźnej pisemnej zgody Usługodawcy, któregokolwiek z elementów składających się na treść oraz zawartość strony www.erp-view.pl stanowi naruszenie prawa autorskiego przysługującego Usługodawcy i skutkuje odpowiedzialnością cywilnoprawną oraz karną.
  3. Usługobiorca przesyłając Serwisowi pliki oraz inne treści cyfrowe potwierdza swoje prawo do dysponowania nimi oraz ponosi wyłączną odpowiedzialność za naruszenia autorskich praw majątkowych i pokrewnych, danych osobowych oraz dóbr osobistych osób trzecich, a w przypadku wystąpienia przez jakąkolwiek osobę z jakimikolwiek roszczeniami lub żądaniami w stosunku do Serwisu z tego tytułu, zobowiązuję się zwolnić Serwis i Usługodawcę z wszelkiej odpowiedzialności w związku z naruszeniami oraz do całkowitego zaspokojenia roszczeń osób trzecich w tym zakresie.

VIII. ODPOWIEDZIALNOŚĆ

  1. Usługodawca podejmuje wszelkie dostępne mu środki, w celu ochrony danych Użytkowników.
  2. Usługodawca dołoży wszelkich starań, aby dane dostępne w Serwisie były kompletne i aktualne oraz prezentowane z należytą starannością, z uwzględnieniem istniejących okoliczności faktycznych i prawnych, w granicach dopuszczalnych przez prawo i przy pełnym poszanowaniu praw konsumenta.
  3. Użytkownicy ponoszą pełną odpowiedzialność za złamanie prawa bądź szkodę wywołaną ich działaniami w Serwisie, w szczególności podaniem nieprawdziwych danych, ujawnieniem informacji niejawnej lub innych tajemnic ustawowo chronionych, naruszeniem dóbr osobistych lub praw autorskich oraz praw pokrewnych, a także przetwarzaniem danych osobowych Użytkowników niezgodnie z celami Serwisu lub z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.
  4. Usługodawca zobowiązuje się w miarę możliwości informować z wyprzedzeniem Użytkowników o możliwych zakłóceniach w funkcjonowaniu Serwisu, w szczególności o przerwach w dostępie.
  5. Usługodawca nie jest odpowiedzialny w stosunku do Usługobiorców niebędących Konsumentami:
    a) za jakiekolwiek szkody i straty bezpośrednio lub pośrednio (łącznie ze szkodami z tytułu utraty zysków z prowadzenia przedsiębiorstwa, przerw w działalności przedsiębiorstwa lub utraty informacji gospodarczej oraz innymi szkodami o charakterze majątkowym), powstałe z powodu użycia, niemożliwości użycia lub błędnego działania oprogramowania Serwisu, szkody powstałe w wyniku wyłączenia lub awarii systemu teleinformatycznego, awarii sieci energetycznej,
    b) w związku z niewłaściwym korzystaniem z Serwisu przez Usługobiorcę niebędącego Konsumentem oraz nieprawidłowym funkcjonowaniem sprzętu komputerowego, oprogramowania komputerowego czy też systemu łączności, za pomocą których Usługobiorca łączy się z systemem Serwisu,
    c) za ewentualne szkody powstałe w wyniku błędów, awarii i przerw w funkcjonowaniu Serwisu lub spowodowane nieprawidłowym zapisem lub odczytem danych pobieranych przez Usługobiorców,
    d) za zakłócenia w prawidłowym funkcjonowaniu Serwisu, a także utratę danych Usługobiorców niebędących Konsumentami powstałe w wyniku działania siły wyższej lub osób trzecich,
    e) za działania osób trzecich polegające na niezgodnym z powszechnie obowiązującym prawem lub Regulaminem wykorzystywaniu danych oraz materiałów umieszczonych w Serwisie,
    f) za niemożność zalogowania się w systemie Serwisu spowodowaną w szczególności: jakością połączenia, awarią systemu teleinformatycznego lub sieci energetycznej, błędną konfiguracją oprogramowania Usługobiorców niebędących Konsumentami,
    g) za skutki związane z utratą hasła.

IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Umowy zawierane poprzez Serwis zawierane są zgodnie z prawem polskim.
  2. Zmiany dokonane w Regulaminie Serwisu przez Usługodawcę, wiążą Usługobiorcę, pod warunkiem iż został on prawidłowo poinformowany o zmianach i nie wypowiedział umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną w terminie 14 dni od dnia powiadomienia Usługobiorcy o zmianach przez Serwis.
  3. Wszelkie spory wynikłe między Usługodawcą, a Usługobiorcami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, lub też byłoby niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, spory będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny, zgodnie z pkt 4 niniejszego rozdziału
  4. Sądowe rozstrzyganie sporów:
    a) Ewentualne spory powstałe pomiędzy Usługodawcą, a Usługobiorcą będącym jednocześnie Konsumentem zostają poddane sądom właściwym zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego z dnia 17 listopada 1964 r. (Dz. U. Nr 43, poz. 296 ze zm.).
    b) Ewentualne spory powstałe pomiędzy Usługodawcą, a Usługobiorcą niebędącym jednocześnie Konsumentem zostają poddane sądowi właściwemu ze względu na miejsce zamieszkania Usługodawcy.
  5. Usługobiorca będący Konsumentem ma również prawo do skorzystania z pozasądowych sposobów rozstrzygania sporów w szczególności poprzez złożenie po zakończeniu postępowania reklamacyjnego wniosku o wszczęcie mediacji lub wniosku o rozpatrzenie sprawy przez sąd polubowny (wniosek można pobrać na stronie internetowej http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=6223). Wykaz Stałych Polubownych Sądów Konsumenckich działających przy Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej dostępny jest na stronie internetowej: http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php#faq596). Konsument może skorzystać także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów. Pozasądowe dochodzenie roszczeń po zakończeniu postępowania reklamacyjnego jest bezpłatne.
  6. Konsument w celu polubownego rozwiązania sporu może w szczególności złożyć skargę za pośrednictwem platformy internetowej ODR (Online Dispute Resolution), dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

 

 

Back to top